| KaTTaLiN a întrebat:

Mi-am luat un Router D-Link DIR-600 (scrie Compatibil cu Win7 si Win Vista)...si am o problema...nu stiu de ce nu merge?
Am PC cu Windows XP si Laptop cu Windows 7 cu wireless.Am bagat CD-ul de la router in PC si am urmat pasii care imi arata cum sa instalez routerul.Totul a fost bine pana la un punct.Am bagat acumulatorul in router, firul ce l-am primit la router in unitate si i nrouter si dupa aia trebuia sa bag MODEMUL de internet in router.Eu nu am Modem, am INTERNET FIBERLINK DE LA RDS, si asa am bagat direct firul de internet, si urmatorul pas nu-l pot vedea deoarece zice sa conectez modemul si numai asa nu imi merge deoarece Laptopul nu gaseste Internet... poate sa fie de la laptop ca eu nu am mai folosit niciodata wirelessul de la laptop si nu stiu daca trebuie sa instalez device pentru wireles sau ceva ca nu am avut nici un CD?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema am si eu...nu stiu ce sa fac si e sambata si nu stiu daca gasesc pe cineva chiar si cu bani sa aduc acasa pentru rezolvarea problemei...imi pun problema daca e un router de proasta calitate sau suntem noi tampitilaughing

| KaTTaLiN explică:

Problema rezolvata...Ma ajutat un prietenbig grin.