| OliviaLiv a întrebat:

Nist nume de pisici?

Răspuns Câştigător
| AngelAnime11 a răspuns:

Hai ca-ti spun dupa cum ar trebui sa-i dai nume animalutului tau.
Desigur unul scurt sa-l tina minte. Consider ca numele nu se alege asa, vai sa fie la moda, si un nume nu cred c-ar trebui sa-l cauti pe net ci in inima ta. Vezi ce sentimente da dragoste ai fata de aniamlul tau nu? Ai fost fericita cand l-ai primit in bratele tale nu?
Un nume frumos ar fi : Happy. De ce? Pentru ca-ti aminteste de clipele frumoase. De faptul cate de bucuroasa erai cand l-a luat prima data in brate. Bulgaras? de ce? e alb (daca e alb).
Fulg de nea? De ce? poate ca-i asa usor si mooale pufos,,, sau alb.happy
Ia in considerara ce-ti place cel mai mult la el si ala nume sa-i dai.happy Pe motanii mei in cehema: Angel, Aaron Happy, Gray si natsu, sunt nume din desene deoarece imi amintesc de acele personaje.sunt multe motive.Cred ca merit o funda, macar pentru ca n-am cautat pe net sa-ti zic

10 răspunsuri:
| Annie a răspuns:

Pe pisicutele mele le cheama Akali, Sofia si Vandu(am crezut ca este fata si l'm denumit Vanda, iar mai apoi mi'm dat seama ca este motanel asa ca s-a ales cu Vandu)laughing

| BiaRawr a răspuns:

Kitty, Motz,Pufi,Mikkie[ michi],Aiax, Jimi, Beny,Betsy,Mimy,Nikki,Bibi,Catty,Ceni,Ciapi,Dodo,Ery,Mitzi,Floricel,Fluffy [ flafi], Foxi,Tudi,Gashpar, Gufy, Cici etc.

| Nousername a răspuns:

Adira, Ada, Aristonis, Aarony, Abot, Abercrombie, Abiner, Abraham, Aidam, Adams, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Anil, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat, Aristotle, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslian, Atlantis, Atlas, Augustus. Buko, Bibi, Bunny, Baner, Barker, Baron, Bary, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Bing, Bingy, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojangles, Bondy.Cicero, Cairo, Calloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Caspers, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos,Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chebacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Coal, Cody, Colies, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable.

Dora, Dino, Dinos, Davinci, Doly, Dale, Dali, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo,Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude. Eliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmundis, Edward, Ego, Einstein, Elf, Elia, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett, Elis. Funny, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy.Gico, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Gupy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Globlin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Gofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru, Gusy, Gussie, Gordo.Hapy, Hasser, Harpo, Hansome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hipo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.Jade, Jely, Jean, Jack, Joy, Jade, Jacpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jonis.

Kidy, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling.Loris, Laker, Levi, Lexis, Ladie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky.

Madu, Magie, Mambo, Macho,, Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Moris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,. Napy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget. Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Oto, Outlaw, Ox, Oxy

Pity, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess.Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rexy, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, Rintintin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner.Shoter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson, Scot, Scotch, Scoty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Serge, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence,, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker.Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar. Waldo, Wily, Wags, Walace, Wallter, Warior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler.

| SpagheteCuKetchup a răspuns:

Bagheera,Caesar,Daffy,Daisy,Ebony,Fanny,Galooli,Icey,Ida,Iddy,Igloo,
Kala, Nadena.

| Analy a răspuns:

Nume de pisici care incep cu litera A

Abby
Ada
Alberto
Albita
Aldo
Aleco
Alesia
Alfy
Alice
Alissa
Alma
Alvin
Ama
Amadeo
Ami
Amy
Andy
Angelina
Angelo
Angora
Annabella
Archie
Aniela
Aris
Aurica
Ayta

Nume de pisici care incep cu litera B

Bako
Badu
Bagera
Baghira
Baietu
Bamby
Bastet
Bazil
Bazu
Beatrix
Bebel
Belarix
Bella
Ben
Benny
Berdine
Berline
Beyonce
Bibiana
Bijou
Billu
Birmi
Blackstar
Boaz
Brigitte
Brunhilda
Brutus
Bubu
Bulgaras
Bulin

Nume de pisici care incep cu litera C

Cicero
Cairo
Calloway
Capone
Capricorn
Carlisle
Carlos
Carlton
Carmichael
Carnegie
Carter
Cartwright
Clinton
Casanova
Casey
Cash
Caspers
Caspian
Cassidy
Chunk
Cecil
Cedar
Champ
Chandler
Chaos
Calvin
Chaplin
Charles
Chef
Chester
Chestnut
Chebacca
Chief
Chip
Christian
Christoff
Christopher
Churchil
Clapton
Clarence
Claude
Clive
Clyde
Coal
Cody
Colies
Colin
Collins
Colonel
Colt
Columbo
Columbus
Comet
Conan
Connor
Conrad
Constable

Nume de pisici care incep cu litera D

Dai
Dalbert
Damian
Damien
Dan
Dante
Darell
Darie
Darius
David
Demetrios
Demitris
Diodor
Dionis
Dionise
Dominic
Donovan
Dorin
Dragomir
Dragos
Ducu
Duiliu
Dumitru
Ducu
Duiliu
Dumitru
Dafina
Dalia
Damiana
Dana
Daria
Denisa
Desiree
Despina
Diamanta
Diana
Didina
Doina
Domnica
Draga
Dumbravita

Nume de pisici care incep cu litera E

Emy
Ella
Elma
Exi
Eak
Elian
Elu
Elvis
Emo
Epsilon
Epslon
Erick
Escobar
Esteban
Eugen
Exotic
E.t.
Eddie
Elf
Elina
Ema

Nume de pisici care incep cu litera F

Felina
Felix
Fetita
Fifi
Fifix
Flafy
Flipper
Floppy
Floricica
Floyd
Fluffy
Fritza
Frumusica
Fudino
Fulgusor
Fulk

Nume de pisici care incep cu litera G

Gaby
Gaius
Galatea
Galena
Gamada
Garry
Gaspar
Gavrau
Gemma
Genaly
Genet
George
Georgia
Ghera
Ghita
Galena
Gamba
Garfield
garfieldi
Gaynell
Gelasia
Ghelase
Ghemotoc
Ghiuzbi
Girl
Glainda
Gloria
Gooffy
Goolum
Grace
Greta
Grizzi
Gumus
Gato

Nume de pisici care incep cu litera H

Hapy
Hasser
Harpo
Hansome
Hansel
Hardy
Harold
Harpo
Harrison
Harry
Harvey
Hawk
Hawkye
Heathcliff
Hedgehog
Hercules
Hipo
Herman
Hermes
Hermit
Hero
Hershey
Hickory
Hindu
Hoagie
Hobbit
Hobo
Hommer
Honky-tonk
Hooch
Hoodlum
Hook
Hooligan
Hoover
Horace
Horatio
HotDog
Houdini
Howard
Howie
Howler
Huck
Hudson
Hugo
Hulk
Humphrey
Hunky
Hunter
Hurricane

Nume de pisici care incep cu litera I

Iacob
Iancu
Ianus
Iason
Iftimie
Ihsan
Ilarie
Ilie
Imad
Ince
Innis
Ion
Iorgu
Ira
Iram
Irinel
Irving
Isaac
Isidor
Ismail
Israel
Iulian
Iustin
Ivor
Ianthe
Ica
Ida
Ileana
Ilona
Ina
Ioana
Iolanta
Irina
Irma
Isabel
Iulia
Iustina

Nume de pisici care incep cu litera J

Joke
Jasmin
Jody
Joe
Joy
Julia
Jazz
Jeff
Jesica

Nume de pisici care incep cu litera K

Kacela
Kadija
Kaia
Kamili
Kapera
kara
karicia
Karna
kary/karyna
Kaseko
Kasen
Kasinda
kasmir
Kasy
Katarina
kate
Kathyusha
Kato
katrinel
katy
keiko
kenya
Kettuss
Kiden
Kimoni
kira
Kitty

Nume de pisici care incep cu litera L

Loris
Laker
Levi
Lexis
Ladie
Lancelot
Larry
Lawrence
Lilac
Leo
Lottus
Lewi
Lewis
Lincoln
Lion
Lionheart
Livingstone
Lover
Lord
Ludwig
Luky

Nume de pisici care incep cu litera M

Măucu
Macek
Machu pichuu
Macrou
Madonel
Mady
Magic
Mahomed
Maidaneza
Maine coon
Mandy
Mano
Manson
Manx
Mao
Marcelino
Marchiz
Marco
Marin
Mishu
Mario
Marlin
Marsel
Marti
Martinel
Marty
Martzafoi
Mat
Mata
Mati
Maty
Matzy
Mau
Mauss
Mauzi
Mausi
Mawzy
Max
Maximus iq
Maximusiq
Mcki
Meball
Melly
Meme
Memo
Merlin
Merlinica
Miauci
Miaumiua
Miaunel
Michael
Michi
Mickey
Micky
Mickydula
Micu`
Mihaita
Mii
Mike
Mikey
Miki
Millie
Milo
Mimi
Miorlau
Mirika
Misha
Mishoo
Mishu
Mishulica
Misi
Mister piky
Mit-chit
Mita
Miti
Mitica
Miticu
Mitili
Mitoi
Mitru
Mitrutz
Mitsubishi
Mitsucu
Mitu
Mitu-pitu
Mituri
Mity
Mitzi
Mitzicu
Mitzoi
Mitzosik
Mitzu
Mitzu-pitzu
Mitzuchi
Mitzunila
Mitzuri
Mitzy
Miu
Miza

Nume de pisici care incep cu litera N

Naf naf
Naruto
Nasuc
Negresa
Negruta
Negrutzu
Neli
Nemo
Nero
Nesti
Neta
Niciolae
Nioka
Nixy
Nome
Nora
Norocuta
Nuki
Nummy

Nume de pisici care incep cu litera O

Oaki
Ochenata
Ochiosu'
Omega
Omidee
Orange
Ordell
Ortensia
Oreo
Onety
Oz
Ora
Oliver
Olivierm
Ollie
Ozone
Omar
Orion
Oscar,
Othello
Otis
Oto
Outlaw
Ox
Oxy

Nume de pisici care incep cu litera P

Pity
Pyn
Pretty
Paly
Patrick
Paters
Paloma
Patton
Pest
Paul
Paulie
Petra
Peabody
Peanuts
Peddler
Penguin
Penn
Pepsi
Permod
Perseus
Peter
Phantom
Pharoah
Phoenix
Picasso
Piedmont
Pierre
Pier
Pillot
Pinto
Pip
Piper,
Pistol
Plato
Pluto
Poet
Poindexter
Poker
Pongo
Pooh
Popeye
Porker
Porter
Potter
Primo
Princess

Nume de pisici care incep cu litera R

Radu
Rafael
Razvan
Remus
Robert
Roland
Romeo
Rada
Raisa
Raluca
Rebeca
Reghina
Renata
Rodica
Rosa

Nume de pisici care incep cu litera S

Sacha
Sachi
Sachira
Sadam
Sake
Salim
Sam
Samson
Samurai
Sasa
Sasha
Sasi
Scarface
Schatzi
Schmitz
Schwartzy
Scotty
Sculutzu
Selis
Semaphor
Sensei
Seth
Severus alexander
Sex
Sfarc
Shari
Sharik
Sharlot
Sharshta
Shasha
Sherkan
Shirin
Shmity
Shtreffy_buby
Siamez
Siameza, Silk
Silver
Silvestru
Simba
Sined
Siretel
Skippy
Sky
Smoala
Smoc
Smoky
Snowball
Sobolansky
Socrate
Solo
Somali
Soni
Sonique
Sosetel
Sosetel_sosy
Sosonel
Sotto
Speedy
Sphynx
Spike
Spirake
Spot
Spoty
Spukemon
Stalin
Stanjenel
Star
Steaua
Stefaneel
Stelica
Steluta
Sticky
Stitch
Strengarel
Stres
Struţi
Sufletel
Sunny
Surubel
Sushi
Suzuky
Switty
Sylvester
Sysy

Nume de pisici care incep cu litera T

Tabita
Taciune
Tamy
Tania
Tano
Tarcatel
Teba
Terseu
Thomas
Thor
Tiby
Tiger
Tigri
Tigrisor
Tigrut
Tigruta
Tigrutu
Tika
Tilica
Tim
Tina
Tino
Tisa
Toader
Toby
Tom
Tomita
Tommy
Tontonici
Tony
Tora
Toschina
Toto
Totonel
Toulousse
Trifoi
Trix
Tsica
Turcabet
Tuti
Tygruta
Tyrande
Tytza
Tzitzi
Tzitzirush
Tzum
Tzumpi

Nume de pisici care incep cu litera U

Ultima
utzurica
Uci
Ulise
Upica
Urica
Ursulet

Nume de pisici care incep cu litera V

Vartejul
Vasile
Vogue
Valarie
Valentin
Valentino
Valora
Vanessa
vaxa
Venecia
Vera
Vesta
Vevina
Victoria
Viorica
Vischi
Viveca
Vivi
Vivienne
vlad
Vonda
Vuplea

Nume de pisici care incep cu litera W

Whisky
Wall-e
Whiskas
Wilma
Waldo
Wily
Wags
Walace
Wallter
Warior
Weasel
Weenie
Wellington
Wesley
Whiskey
Widget
Wilbur
Wilfred
William
Willie
Wilson
Wimpy
Winston
Winthrop
Wizard
Wolf
Wolfgang
Woodstock
Woody
Woofer
Wooster
Wordsworth
Wowzer
Wrangler

Nume de pisici care incep cu litera X

Xela
Xena
Xanti
Xixi
Xoria
Xanemona

Nume de pisici care incep cu litera Y

Yamatzu
Ygor
Yoda
Yogus
Yoru
Yoyo
Ypi
Yuki
Yam-yam
Yummy
yi
Yshter
Yuki
Yuri

Nume de pisici care incep cu litera Z

Ziggy
Zap
Zdruli
Zebrutz
Ziggy
Ziva
Zizu
Zorro
Zory
Zouzou
Zuzica
Zuzu
Zuzy
Sper ca ti-am fost de folos. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei pisicile raspund la nume terminate in "i"
- Gianny
-Meli
-Bondi
-Ernie (Arni)
-Feli, Funny, Franky
-Ollie (oli), Otis, Scooby happy
-Mick, Kidy, Happy, Fatty
-Larry (Leri), Levi, Lexis
-Riley, Pity, Murphy, Miles
-Shorty, Tobi, Tricky.
sper sa-ti placa

| Robert_5618 a răspuns:

Niste nume de pisici:
-Flocarica
-Pesica
-Mieunica
-Marita
-Mandy

| OliviaLiv explică:

Niste* Scuze, greseala mea

| seby99_9017 a răspuns:

Miaunel

| alex_3349 a răspuns:

Flafi