| roxanamaria54 a întrebat:

Niste carti bune? Fundita happy

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Al cincilea val
O mare nesfârșită
Furia roșie
Vrăjitoarea de la iazul mierlei
Mireasa printului
High fidelity
Darul lui Jonas
Alif nevăzutul
Pe aripile vântului
Căutând-o pe Alaska
Elias si spioana cărturarilor
... Cam atât pentru moment happy

3 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Depinde ce gen de pasionează. Iată câțiva autori:
Agatha Chiristie (cărți politițste) : "Crima din Orient Express", "Ceasurile", "13 la cină", "Trenul din Paddington", "Pisica printre porumbei"...etc.

Stephen King (horror): "The Shining„, "Cimitirul animalelor„, "Misery", „Blaze"
John Saul (tot horror): "Somnambulii", "Vocile Răului", "Creatura", "Mâna dreaptă a diavolului"...etc.

China Mieville (fantezie): "Un lun dun"

Jules Verne (aventură): "Ocolul Pământului în optzeci de zile"

Altele:
Scott Smith - "Ruinele"
Dan Brown - "Codul lui Da Vinci"

Cam astea mi-au venit acum în minte. De dragoste nu am din păcate, nu este domeniul meu :]].

| Sn4k3 a răspuns:

Into the wild
The Ruins
The Martian.

| CrazyGirll a răspuns:

Iti recomand Doamna Doubtfire de Anne Fine.E chiar tare, mie una imi ridica intodeauna moralul laughing :*.