| anonimCelebru a întrebat:

Nu pot sa ma las de jocurile de noroc, am castigat la inceput... dar in ultimul timp am inceput sa pierd foarte mult si sunt aproape disperat, ce sa fac? am incercat aproape orice, m-am lasat o perioada de 2 saptamana dar am inceput din nou sa joc, cine a mai avut acest viciu?,

Răspuns Câştigător
| cristina_6311 a răspuns:

Eu cu amicii mei mai jucam da rar.cand ne plictisim.nu e usor dar cu vointa te poti lasa.trebuie sa eviti anturaju de prieteni care au acest viciu si atunci cand iesi afara iesi cu o colega, cu cineva cu care te intelegi... evita un timp sa iesi cu baietii care joaca si ai sa vezi ca incet te lasi.nu e greu daca vrei cu adevarat.Suces si stiu ca o sa reusesti! si cand vei reusi sa ne anuntihappy. Bafta

4 răspunsuri:
| Andreea14Bianca a răspuns:

Am eu un unchi care e tot asa. A devenit dependent de la o vreme. Cu timpul s-a lasat dar nu de tot. Cred ca oamenii dependenti de asa ceva nu mai pot sa se lase. E o chestie exact ca si cu tigarile sau drogurile... Si trebuie sa ai multa multa multa ambitie. Sa nu mai treci pe acolo... Funda:*

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Buna eu iti zic sa te lasi de ele ca alea sunt facute sa iti manance bani. si dupa aia ramai falit/a. crede-ma si unchiul meu joaca la aparate si isi mananca toti bani acolo. eu ii spun sa se lase dar el nu pricepe. asa ca lasa dracu jocurile de noroc ca faci la fel ca unchiul meu. de banii aia iti poti lua altceva.

| anonimCelebru explică:

Amelia123 > din cauza asta m-am despartit de prietena, si cam toti prietenii mei se invart in cercul asta ...deci e greu... aa si nu joc la pacanele, mai rau >la ruletasad

| Amelia123 a răspuns:

Indragosteste! cauta o persoana cu care sa iti petreci timpul! sper sa te ajute!