| boy_cristi a întrebat:

O intrebare pentru baieti! v-ati intilni cu o fata care are proteza?

12 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Da de ce nu eu am intalnit o fata la mare care avea aparat dentar si era frumoasa, draguta, finuta. cred ca arata mai rau fara aparat adica mie mi-a placut v-am spus

| Minks a răspuns:

Daca ai ajuns sa ne intrebi pe noi daca ne-am intalnit e clar ca nu stii ce sa faci deci in definitiv nici nu esti interesat sa ai o relatie cu ea.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Bineinteles, insa probabil am putea fi doar buni amici. Altfel, am refuzat sa ies cu fete pentru simplul motiv ca nu m-au incantat cu ceva sau pentru ca mi-au parut nepotrivite fara a-mi displace neaparat. Pentru cei care m-ar numi superficial, daca cineva considera ca e superficial sa vrei o partenera sanatoasa, cat mai bine dotata genetic si in conditie fizica si psihica ideala, inseamna ca vede total gresit cum functioneaza masinaria numita natura. Sa fii selectiv nu e neaparat ceva rau. Apropo de asta, cunoasteti vreo femeie atragatoare care cauta parteneri cu handicap fizic, emotional si eventual ingropati in datorii? Ca din cunostintele mele, tipul poate fi si atragator si cu o situatie decenta, daca ea are chef de distractie si el e mai deprimat sau nesigur va trebui sa se multumeasca cu alt gen de femeie - si nici asta sigur. De multe ori chestiile astea sunt cam la fel ca la piata: defectele poate sunt uneori compesate de calitati, dar un defect mare e compensat de o calitate rara.

Dar hai sa ne gandim si la o alta posibilitate: o accepti si o indragesti asa, ea se ataseaza tare de tine, tu dupa o vreme nu te simti chiar multumit de relatie, apare altcineva la orizont, poate o persoana care ti se potriveste mai bine: ai parasi o fata cu proteza?

Dupa raspunsurile de mai sus era sa cred si eu ca e vorba de aparat de dentar, dar proteza e cu totul altceva. Daca e vorba de aparat dentar, n-ar fi exclus, dupa ce am cunoscut doua persoane simpatice cu aparat, ca ele sa aiba indoieli asupra ta pentru ca le-ai acceptat asa, incredibil dar realist. E chiar posibil sa nu te respecte din cauza asta, chiar daca afiseaza, evident, altfel de atitudine. Si nici exclus ca in momentul cand isi scot aparatul sa te indeparteze ca pe alt obiect nefolositorwinking Daca esti genul de baiat mai vulnerabil, iti dau un sfat care poate suna crud, meschin, dar fiind fragil poate fi singura sansa sa nu ajungi ulterior calcat in picioare, si aplicat mai frecvent, in general, de catre sexul frumos: nu te incurca cu o persoana care are probleme mai nasoale decat ale tale. Si nu uita ca, orice handicap ar avea cineva, un om isi doreste dragoste, si poate intelegere, dar nu mila din partea partenerului. Iar daca esti convins ca poti s-o duci la capat oricum ar fi, atunci nu stiu de ce ai mai intrebathappy

| marrr a răspuns:

Cum a zis si jocuri888, ce fel de proteza?

| clauu a răspuns:

Normal happy. Ce e rau in asta?

Răspuns utilizator avertizat
| together4ever a răspuns:

Oho cristacheceliute merita un premiu pentru cit a scris

| roby96 a răspuns:

Ma frate...multi o sa raspunda ca nu trebuie sa te iei dupa cum arata...eu sincer, fara sa o mai lungesc ca nu trebuie sa te uiti la aspect, bla, bla, bla.eu nu m-as intalni.nu imi plac fetele cu proteza.multi o sa imi nefolositoare si o zica ca nu e bine sa te uiti la aspect dar daca i-ai pune intr-o postura de a alege, ai vedea ca nici ei nu ar alege "proteza"

| jocuri888 a răspuns:

Ce fel de proteza?

| RaresA a răspuns:

Da de ce nu doar tot o fata e si pe viitor va avea dantura mai frumoasawinking

| Ancuta59 a răspuns:

Nu va plac fetele cu proteza dar cand o sa sacoata proteza o sa umblati dup ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns la intrebare : Da, daca mi-ar place de ea.
Sfat : Nu are importanta ce zicem noi. Tu esti cel care trebuie sa decida. Poti sa fi cu orice fata daca o placi indiferent de comentariile rautacioase ale altora pe seama ei/voastra.