| maryus_9381 a întrebat:

Ok! Vreau sa imi cumpar o camera digitala ziceti-mi si mie ce model sa imi iau? eu am auzit ca nikon e tare? boh...

Răspuns Câştigător
| caravaggio a răspuns:

Iti recomand o camera compacta Fujifilm FinePix S2100 care in jur de 700 ron, sau daca vrei ceva mai profesional iti recomand un dslr-eu Canon EOS 1000D impreuna cu un obiectiv Canon EF-S 18-55 IS in jur de 2200 ron amandoua.

6 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Mie nu-mi miroase a bine laughing adica tu esti incepator (cel putin asa se deduce) si totusi vrei sa cheltui pana la 1000 de euro pe o camera foto? nene, daca insisti, asa de amorul artei, postez si eu o intrebare pe aici ceva de genul,, ce masina imi recomandati> dar sa nu fie prea scumpa, pana in 90000 de euro,, laughing hai sa fim seriosi, nu stiu cine te crede pe tine in momentul de fata. oricum, bafta la cumparaturi pustiu laughing))

| caravaggio a răspuns:

Daca zici ca poti sa dai si 1000 euro atunci poti sa iti iei un Sony DSLR A330Y care vine in pachet cu doua obiective SAL1855 si SAL55200 unul de macro si celalat de land, avand si un ecran de vizualizare rotativ (foarte util) pret pe undeva la 25-26 milioane lei vechi

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cati bani vrei sa dai pe ea, daca vrei ceva ieftin si cat de cat acceptabil la calitate e o oferta in real : benq de 10mpx cu card sd de 2gb la 290 lei, cel mai ieftin nikon e vreo 4 mil, nu stiu daca mai exista oferta aia cu nikon s230 la 3 mil, daca ai un buget mai mare orienteaza te spre un nikon l110 sau chiar un p100

| maryus_9381 explică:

Prwtul nu ma intereseaza pe mine ma intereseaza daca iasa calitatea la imagine si la pixeli si daca se mai poate schimba obiectivul si cu de ala ca sa ataci alt blitz de sus big grin big grin

| maryus_9381 explică:

Pretul dupa mine poate sa fie si 1000 de € in lei am de unde sa dau big grin