| Gumițăă a întrebat:

Okey deci salut! Va rog din mult ziceti-mi si mie cand a aparut prima masina adica chiar prima stiti voi din alea vechi! REPEDEEE! va rog fundita!

Răspuns Câştigător
| Darcos a răspuns:

Salut!
Fabricat in 1884 in Franta, de De Dion-Bouton et Trepardoux, autovehiculul pe 4 roti, propulsat de forta aburilor, a fost condus pe vremea aceea de Contele De Dion, co-fondatorul companiei. Vehiculul, ce se alimenteaza cu carbuni, lemne si ceva hartie, poate atinge maxim 38 mph.

Uite sursa:
http://www.ideo.ro/......-din-lume/

Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Salut!
Fabricat in 1884 in Franta, de De Dion-Bouton et Trepardoux, autovehiculul pe 4 roti, propulsat de forta aburilor, a fost condus pe vremea aceea de Contele De Dion, co-fondatorul companiei. Vehiculul, ce se alimenteaza cu carbuni, lemne si ceva hartie, poate atinge maxim 38 mph.

Uite sursa:
http://www.ideo.ro/......-din-lume/

| sebi0000 a răspuns:

In 1672 de un Belgian pe nume Ferdinand, in China.

| MariusF23 a răspuns:

Prin 1892 cred big grin

| Gumițăă explică:

Va multumesc!