| ADY_5784 a întrebat:

Pe 8 martie e ziua femeii sau ziua mamei? confused

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Femeile din peste 50 de ţări ale lumii sunt sărbătorite marţi, de 8 Martie, ca o recunoaştere a contribuţiei lor la dezvoltarea societăţii. Ziua Internaţională a Femeii este şi prilejul pentru a face un bilanţ al eforturilor şi realizărilor şi mai ales pentru a pregăti viitorul şi oportunităţile care privesc generaţiile viitoare de femei.

| crmr a răspuns:

Amandoua

| XatomisX a răspuns:

Este ziua mamei

| MissDi a răspuns:

Amandoua

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Ziua femei, ziua mamei tot acolo esti! e ziua femei!

| MissPitica a răspuns:

Ziua celei mai dulci fiinte de pe acest pamant, este ziua celei care ti-a dat viata...:d ziua mamei. Fundita:*

| ??MirciuL0w?? a răspuns:

Pe 8 martie e ziua femeii dar si a mameihappy FUNDA?

| tweety08 a răspuns:

Cred ca amndoua, ca noa si mama e tot femeie!:d

| alexutzaa09 a răspuns:

Amandoua variantele