| Anna0111 a întrebat:

Pentru ce dracu se fac taieturile cu lama? (Scuzati limbajul) funda.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Din punctul meu de vedere, trebuie să fii puțin instabil mintal să îți faci tăieturi cu lama. În general lucrul acesta îl fac cei care suferă de nebăgare în seama sau cei care se consideră EMO. Desigur că unora li se pare cool chestia aceasta dar ei nu au habar cât de periculos este (de exemplu se pot infecta/dacă tăietura e mai adâncă pot face o hemoragie de toată frumusețea și așa mai departe...) Dar...asta este, dacă unii aleg să își bată joc de propriu corp e strict opțiunea lor.

O seară frumoasă!

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Din cauza depresiei care, in timp, induce o stare pasiva de stres si ura asupra propriei persoane. Depresia poate duce chiar si la sinucidere. Funda?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dereglari psihice

| Sociopat a răspuns:

Pentru a atrage atentia sau pentru ca le provoaca placere.

| Otto2014 a răspuns:

Asa-s ei.Nici eu nu pricep de ce fac asta. (nu mai folosi limbaj explicit pe TPU, poate sa-ti ramana contul subspendat)

| DarkSunshine a răspuns:

Unii oameni fac asta pentru ca ori asta e un mod de-al lor de a nu se mai gandi la alte probleme ori e un mod in care un om vrea sa atraga atentia sau asa se "elibereaza".