| wolfves a întrebat:

Pentru cei care au fost la Inside Rooms (Bucuresti), in camera The Wizarding World of Harry Potter. Voiam sa intreb daca se intampla ceva inspaimantator in camera gen pun ceva zgomote de monstru, se sting luminile, sunt jumpscare-uri sau alte chestii de genul care au rolul de a te speria. Eu chiar as vrea sa merg la un escape room in Bucuresti cu tema Harry Potter, dar ma sperii repede si nu as vrea sa aiba elemente de astea incluse. Astept si alte recomandari de alte escape room-uri in Bucuresti cu tema HP in cazul in care cea pe care am mentionat-o are elementele descrise. Multumesc!

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Ai 23 de ani și te temi să nu te sperii într-un escape room cu tema Harry Potter? Din câte știu eu Harry Potter nu face parte din genul horror, iar escape-room-urile sunt despre rezolvarea de puzzle-uri, nu despre jump-scare-uri.