| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fanii anime/manga care merg la otaku sau nijikon in bucuresti happy
Deci, in primul rand, cand se face? In noiembrie in fiecare an? si pe cat? si unde pot cauta cand se apropie timpul?laughing pe ce site adica.si unde? in fiecare an altundeva? si ce se face mai exact. piese de teatru cu cei costumati? de exemplu eu pot veni costumata ca un personaj. si sa nu joc in alea, nu?happy are vreun rost? si e vreo limita de varsta?[am 15 si sora 13].

Răspuns Câştigător
| chelutzul a răspuns:

Site otaku romania http://otaku.ro/v2/
nijikonul nu are data fixa in fiecare an dar stiu ca pana acum sa tinul numai la bucuresti.costumatia nu este obligatorie si nici nu trebuie sa joci intr-o piesa neaparat.la nijikon se organizeaza tot felul de jocuri si daca vrei participi, daca vrei nu.limita de varsta nu este iar stiu ca anul trecut era 20 RON intrarea.deci daca vrei sa te duci cauta pe google "nijikom romania 2010" si vezi cand apar stiri noi (sau http://www.nijikon.ro/main/). momentan nu este nimic pe net. sper ca am fost de ajutor.bafta

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

A zis ea ceva de hentai-uri? A spus anime/manga si s-a referit la cossplay fara sa-si dea seama (asa se numeste aceasta activitate, de a te imbraca intr-un personaj anime/manga). Dar hentaiurile sunt cu totul si cu totul altceva. Daca tot va hotarati sa puneti niste cuvinte pe "hartie" macar sa stiti despre ce e vorba.
Numai bine, Shinwinking

| chelutzul a răspuns:

Cp

| Manele Man a răspuns:

Nu stiu, nu ma uit la hentai-uri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi happy