| YuukiCrossYuuki a întrebat:

Pentru fanii Inuyasha:
Care credeti ca sunt cele mai potrivite cupluri si de ce credeti asta?

1.Inuyasha si Kagome sau Inuyasha si Kikyo
2. Kagome si Kouga sau Kouga si Ayame
3.Sesshomaru si Rin sau Sesshomaru si Kagura
4.Sango si Miroku sau Sango si...Naraku(nu mai stiu ce sa scriu

Parerea mea ste ca cele mai potrivite cupluri sunt:
1.Inuyasha si Kagome- deoarece Kagome este mult mai potrivita pentru Inuyasha decat Kikyo, este vie(dar asta nu conteaxa prea mult), si i plus Inuyasha nu s-a indragostit de Kagome deoarece ca este reincarnarea lui Kikyo ci mai exact s-a indragostit practic de sufletul ei.De felul ei de a fi si asta este foarte frumos love struck

2. Kouga si Ayame- deoarece amandoi sur demoni-lup plus ca (virgula) Kagome este deja indragostita de Inuyasha iar Ayame este draguta

3.Sesshomaru si Rin deoarece, chiar daca rin este prea mica, Sessh este nemuritor. Oricum ei se completeaza unul pe celalalt:Sesshomaru demonul puternic si Rin fetita scumpa si dragalasa. Oricum Sesshomaru este oarecum imblanzit de Rin-de dragalasenia ei, de sensibilitatea ei si desufletul ei bun.

4.Sango si Miroku deoarece sunt indragostiti unul de celalalt si chiar daca Miroku face ce face si din cauza asta Sango devine foarte geloasa, simte ceva mult mai puternic pentru ea, la fel cum simte si ea pentru el.Si scuzati ca am pus acolo Sango si Naraku dar nu veam pe cine sa pun acolo.

Asta a fost doar parerea mea.Acum astept si parerea voastra. Funda pentru un raspuns frumos si cu o explicatie buna si nu pus la misto, bine? Multumesc.happyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| Honamy a răspuns:

Pff. ce asi mai putea spune avand in vedere ca sunt de acord cu tine.
Adica InuYasha si Kagome se completeaza unul pe celalalt.
Kouga si Ayame deoarece fac un cuplu frumos, si chiar au si acea promisiune de casatorie.
Sesshomaru si Rin, hmm nu prea stiu cum sa explic insa chiar ar face un cuplu frumos cand ar fi si ea mai mare... adica in ultimul ep din a doua serie din Inuyasha iera mai mare si Sesshomaru inca o vizita si ii aducea cadouriwinking
Sango si Miroku, sentimentele lui Sango au iesit mai repede la iveala decat cele a le lui Miroku din cate imi aduc aminte, ce poti spune era intr-adevar foarte amuzanti impreuna.

InuYasha este unul din anime-urile mele favorite, am indragit enorm acest anime, deoarece avea si drama dar si multa comediewinking

5 răspunsuri:
| Honamy a răspuns:

Off. am facut o greseala colosala si imi cer mii de scuze big grinbig grin am vrut sa spun Rin nu InuYasha, off off... poate e din cauza ca ma gandeam la anime, si imi treazea amintiri placute :X:X

| KinokoஐKee a răspuns:

Eu spun asa:

Inuyasha si Kagome sunt mult mai potriviti decat Inuyasha si Kikyo pentru ca Kikyo tot va trebuii sa moara candva si este un pic rautacioasa, iar kagome este incarnarea ei deci e mult mai bine si Kagome este mult mai buna la suflet si orice alegeri face le ia pe cele corecte.

-Koga si Ayame se potrivesc de minune au acelasi caracter si sunt amandoi demoni -lup.

Sesshomaru si Rin se potrivescbinisor dar daca Rin ar fi mai mare, dar oricum va creste si nu stiu cum, dar Rin e singurul om care poate fi alaturi de esshomaru.

Sanga si Miroku sunt cumva predestinati unul altuia, n-am ce sa spun sunt un cuplu perfect.

Sunt de acord cu tine si sunt sigura ca asa sunt multi altii.
Sper ca ti-a placut parerea mea.happy

| Qphantom a răspuns:

Pentru tine draga fan:
1.Consider ca, cuplul K... Kagome si Inuyasha este cel mai potrivit.Deoarece este clar ca iubirea pentru Kagome este mai puternica decat cea pentru Kikyo, iar Kikyo nu-l mai poate iubi asa cum la iubit o data.
2. Koga si Ayame, doar si-au promis, nu? Nu stiu cat de bine se potrivesc ei, dar in orice caz Kagome nu-i impartaseste dragostea.
3. ...Nu stiu, nu cred ca Rin si Sesshomaru se potrivesc, de asemenea nici nu cred ca Sesshomaru e un lolicon.Iar cu Kagura nu parea sa aiba cine stie ce relatie.As dori sa aleg niciuna, cred ca e mai bine asa.
4.Oke, deci aici raspunsul e clar pentru toata lumea. rolling on the floor
Miroku si Sango, spre deosebire de Naraku, Miroku prezinta afectiune fata de Sango si iubirea lor este reciproca.Nu conteaza ca este sau nu pervers, Sango il accepta pe Miroku asa cum este deoarece aceasta este iubirea.

| rosian22 a răspuns:

Aaa in primul rand Rin are vreo 5 sau 6 ani. Seshomaru ii pedofil?

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns (pentru rosian22):

In acest serial sesshomaru este un demon si este nemuritor deci pana face rin 20 de ani el tot la fel o sa fiewinking