Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2777413intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
19 Oct
SATI 324.149AFISARI
169.099VIZITE
149.291V. UNICI
3 Iulie 2010
LorReen intreaba:

Pleasebatting eyelashes Statusuri despre viata, culori, vise, sperante, prieteni... :X

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    3 Iulie 2010 23:07
    chucky_8545 a răspuns:

Culori: Viata nu e roz,e un fel de maro ! batting eyelashes

Despre viata: -ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa ...

• 9 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 3 Iulie 2010 23:10
    Uite cateva aici:
    http://ginutza-star.blogspot.com/2009/08/statusuri-despre-prieteni-si-prietenii.html
    http://www.statusuri.ws/search/statusuri+despre+viata
    http://hot.wendy.ro/statusuri-celebre-despre-viata/
    si inca cateva care imi plac :
    Statusuri de dragoste, viata :
    1. Fericirea e o calatorie, nu o destinatie
    2. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut, e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut
    3.Cand iubesti, nu ranesti, nu ceri nimic celuilalt si nu astepti sa ti se dea.
    4. Speranta este un vis cu ochii deschisi
    5. Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri
    6.Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor, viata nu e decat o pasare cu aripi frante ce nu mai poata sa zboare
    7.Viata nu inseamna a trai, ci sa stii pentru ce traiesti
    8.Nu alerga prea mult, lucrurile bune se intampla atunci cand te astepti mai putin
    9. Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure
    10.Nu plange ca s-a terminat, ci plange ca s-a intamplat
    11. Niciodata nu inceta sa zambesti pentru ca nu stii cine ar putea sa se indragosteasca de zambetul tau
    12 Tot ceea ce se intampla, se intampla mereu cu un motiv
    13 Sa te indragostesti e usor...sa ramai indragostit cere efort
    14. Viata trebuie traita asa cum e pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ne va fi luata fara sa fim pregatiti
    15. Invata sa iubesti cand inima ti-e frantainvata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta, sa mergi cu capul sus cand soarta-ti este cruda...sa stii s-ajuti pe altii cand nimeni nu te ajuta
    16. E atat de scurta dragostea, dar lunga e uitarea
    17. Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare, daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare, daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia
    18. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang
    19. Nu arunca nicio vorba-n vant, traieste intens fiecare cuvant
    20. Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste
    21. Dragostea...
  • 3 Iulie 2010 22:53
    Daniel TM a răspuns:
  • 3 Iulie 2010 23:26
    F_5241 a răspuns:
    Hey!winking
    Uite cateva :

A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic)

A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste)

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget (Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat)

I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS(Sunt inconjuar de ingeri. Ii numesc PRIETENI)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata

Viata este acel joc de strategie in care trebuie sa te lupti pana la capat pentru ati indeplinii visurile

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine.

Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita.

Constiinta vietii pretuieste mai mult decat viata

Pictura este poezie tacuta

Muzica exprima tot ceea ce nu poate fi exprimat in cuvinte, dar pe care nu poti pastra linistea

Muzica este ca luna in noaptea sumbra a vietii

Uneori, chiar si sa traiesti e un act de curaj

Daca judeci oamenii, nu veoi avea suficient timp sa-i iubesti

Music is life (musica e viata)

Viata este o aventura in iertare.

Sper ca iti plac ...si mie imi plac cateva dintre elewinking

• 5 Iulie 2010 13:41
    LorReen explică:
    Merci fain tuturor!happy Toate imi plac:X, dar din pacate doar unuia pot acorda funditasad.
  • 3 Iulie 2010 23:05
    Monna a răspuns:
    Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.[love struck]
  • 3 Iulie 2010 23:02
    Raspuns anonim:
    Poza asta` o am si eu la avatarrolling on the floor o ador:X
    cand ma uit la ealove struck.
    parca ma vad pe mine cu elblushing
    pacat sad acu`totu` s`a dus pe apa sambetei`crying
  • 4 Februarie 2011 17:36
    Raspuns anonim:
    Pot auzi culorile. In mintea mea sa instalat nebuniaaa:X
  • 3 Iulie 2010 23:32
    irinutza000 a răspuns:
    1. iubesc un baiat brunet si inca sunt la scoala e o dragoste nebuna dar e ideala
    2. timpul zboara dar indiferenta de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei u sa fi
    3. Chiar daca e mica nu te juca cu ea, pentru ca mereu a jtiut si stie ce vrea
    4. Nu mai cred in baieti, ma fu* in ele destine
    Ca nu ati inteles chiar nu sunt etichete pentru mine...
    5. Am ranit persoane dragi, poate asta mie firea
    Ma uit in ochii mei in poze si imi intorc privirea.
    6. De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet
    Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.
    Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,
    Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale...
    7. Baietii au balansul lor fenomenal, dar intordeauna fetele au rolul principal
    8. E prea de vreme sa fie prea tarziu
    9. Strãzile îmi aratã tot ce trebuie sã stiu, am 2000 de motive ca sã fiu cum vrea sa fiu!
    10. Smechera si fitoasa frate lasa crezi ca imi pasa
    11. Iubeste-ma sa ma schimb, doar iubirea ta face minuni
    12. Spuneee-mi daca n-ai vazut in mine nimic care sa-ti placa de ce m-ai iubit in trecut?
    13. Hei eu! Uite cum plutesc in alcool sunt usor acum c-am sufletul gol n-am nevoie de aripi sa zbor
    14. Nu-s oameni care n-au defect, da’s oameni fara respect
    15. LashaMa cu aleaA! VinnEh ALtuu'! shji tHu ValeaAA!
    16. Stii ca într`o zi noi ne vom revedea si un simplu strain vei fi in privirea mea Tu vei sti atunci ca nu mai sunt a ta Ci a altcuiva.alegerea ta!
    17. a trecut atata timp, am vrut sa fiu diferit si uite ca am reusit sa fac tot ce mi-am dorit
    18. Nu estiprima care pleaca da` estiprima sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca
    19. Zi de zi ma intrebi ''Te mai gandesti la mine?
    20. Cu mintea in trecut, cu ochii in viitor Visatoare, m-am oprit putin, intamplator! Mi-am amintit de el, o atingere fina Un zambet de copil, ca o raza de lumina
    21. Am amintiri multe in cap bune sau rele Dar am mai multe rele ca eram mica si faceam belele
    22. Viata e roz asa se spune. Aha, dar cine te crede...
  • 20 August 2011 15:48
    claudytza_9016 a răspuns:
    Se spune ca sunt vise sh ca nu pot fi atinse, sunt primele ce le vezi cand toate beqrile`s stinse da sh cand sunt aprinse cand te trezesti ce ele`n gand sh apoi le vizualizezi din nou rand pe rand...