| LorReen a întrebat:

Pleasebatting eyelashes Statusuri despre viata, culori, vise, sperante, prieteni... :X

Răspuns Câştigător
| chucky_8545 a răspuns:

Culori: Viata nu e roz,e un fel de maro ! batting eyelashes

Despre viata: -ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere

Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit

In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw

Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran

Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger

Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica

Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica

Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu

Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu

Vise: Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase, ce plutesc in aer. Baloane care zboara pana la cer, intocmai ca visele mele. Si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc.

Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!

Discoteca e plina de baieti/fete, dar tu esti singura/singurul care ma face sa ma visez in Paradis

Sperante:

Cât timp respir, sper

Prietenie : # Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
# Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
# A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu
# Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu
# Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
# Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
# Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery
# Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery
# Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
# Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery

# Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. – Antoine de Saint Exupery
# Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln
# Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare. – Titu Maiorescu
# Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei. – Platon
# Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. – Oscar Wilde

# Prietenia este egalitate armonioasa. – Pitagora
# Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini. – Victor Hugo
# Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir
# E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el. – Arthur Schopenhauer
# E bine sa te induiosezi de nenorocirea prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor. – Voltaire
# Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa. – Francesco Petrarca
# Acordul felului de a gandi naste prietenia. – Democritus
# Frecventarea prietenilor sa-ti fie ca o scoala si convorbirea cu ei, invatatura. Fa-ti din prietenul tau un invatator si uneste prin el foloasele intructiei cu placerea conversatiei. – Baltasar Gracian
# Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde. – Honore de Balzac
# Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile. – Francis Bacon
# Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. – Aristotel
# Tine-ti prietenii aproape, iar dusmanii – si mai aproape. – Sun Tzu
# Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara. – Gabriel Garcia Marquez
# Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. – Gabriel Garcia Marquez
# Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. – Nicolae Iorga
# Un prieten seamana cu o haina. Trebuie sa-l parasesti inainte de a se fi uzat. Daca nu, te paraseste el. – Jules Renard
# Nu-ti ofensa prietenul, imprumutandu-i merite daruite de noi. – Rabindranath Tagore
# Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine. – Nicolae Iorga

# Cainele ar fi cel mai bun prieten al omului, daca ar avea parale. – Miguel de Unamuno
# Exista intotdeauna un mic gol in prieteniile cele mai depline, ca in ou. – Jules Renard
# Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea. – Ambrose Bierce
# Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas. – Constantin Alexandru Rosetti
# Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul. – Friedrich Nietzsche
# Nu trebuie sa-ti faci prieteni decat dintre oamenii care muncesc. Omul lenes este periculos pentru prietenii sai, caci el, neavand ce face, vorbeste despre ce fac si ce nu fac prietenii sai, se amesteca in treburile altora si devine inoportun: iata pentru ce trebuie sa fim destul de intelepti ca sa nu ne legam decat de oamenii care muncesc. – Friedrich Nietzsche
# Fiecare repeta, dupa Aristotel, ca nu exista prieteni si fiecare, in particuar, sustine ca el e un bun prieten. Aceste doua afirmatii atat de contradictorii se bazeaza foarte probabil pe faptul ca pe taramul prieteniei exista multi ipocriti si multi oameni care nu se cunosc pe ei insisi. – Claude Adrien Helvetius
# Cei rai nu au decat partasi; voluptosii, tovarasi de orgii; oamenii de afaceri, asociati; oamenii politici aduna pe nemultumiti; cei mai multi oameni fara ocupatie au relatii, principii au curtezani; doar oamenii virtuosi au prieteni. – Voltaire
# Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi. – Lorenzo de Medici
# Prietenia dintre frati seamana cu lemnul de aloe, care nu se vede inflorind decat o data la o suta de ani. – Oxenstierna
# Prietenii de ocazie i-am gasit asemanatori cu randunelele, care vin primavara si pleaca atunci cand incepe frigul. – Oxenstierna
# Un om nu poate sa-i vorbeasca fiului sau decat ca un tata; sotiei sale, decat ca sot; dusmanului sau, decat in termeni corespunzatori; in timp ce un prieten le poate vorbi dupa cum impune situatia, nu dupa cum i se potriveste persoanei. – Francis Bacon
# Ah, prieteni! Nu exista prieteni. – Aristotel
# Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate. – Homer
# Cand ai facut avere datorita bunelor servicii aduse de un prieten, sfatul cel mai sanatos este sa te descotorosesti de el. – Henry Fielding
# In prietenie, la fel ca si in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti. – la Rochefoucauld
# Intr-o prietenie, lucrul cel mai greu nu este de a ne da pe fata defectele dinaintea unui prieten, ci de a-l face sa si le vada pe ale lui. – la Rochefoucauld
# Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic. – Muhammad Ali
# Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung. – Necunoscut
# Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea. – Necunoscut

Fundita,te rog frumos?happy

10 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Uite cateva aici:
http://ginutza-star.blogspot.com/......tenii.html
http://www.statusuri.ws/search/statusuri+despre+viata
http://hot.wendy.ro/statusuri-celebre-despre-viata/
si inca cateva care imi plac :
Statusuri de dragoste, viata :
1. Fericirea e o calatorie, nu o destinatie
2. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut, e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut
3.Cand iubesti, nu ranesti, nu ceri nimic celuilalt si nu astepti sa ti se dea.
4. Speranta este un vis cu ochii deschisi
5. Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri
6.Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor, viata nu e decat o pasare cu aripi frante ce nu mai poata sa zboare
7.Viata nu inseamna a trai, ci sa stii pentru ce traiesti
8.Nu alerga prea mult, lucrurile bune se intampla atunci cand te astepti mai putin
9. Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure
10.Nu plange ca s-a terminat, ci plange ca s-a intamplat
11. Niciodata nu inceta sa zambesti pentru ca nu stii cine ar putea sa se indragosteasca de zambetul tau
12 Tot ceea ce se intampla, se intampla mereu cu un motiv
13 Sa te indragostesti e usor...sa ramai indragostit cere efort
14. Viata trebuie traita asa cum e pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ne va fi luata fara sa fim pregatiti
15. Invata sa iubesti cand inima ti-e frantainvata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta, sa mergi cu capul sus cand soarta-ti este cruda...sa stii s-ajuti pe altii cand nimeni nu te ajuta
16. E atat de scurta dragostea, dar lunga e uitarea
17. Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare, daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare, daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia
18. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang
19. Nu arunca nicio vorba-n vant, traieste intens fiecare cuvant
20. Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste
21. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc
22. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul pe scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare
23. Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva
24. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista.
25. De abia astept sa ma trezesc sa pot visa cu adevarat
26. Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.
27. Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one
28. Daca as fi avut cate o bucatica din tine, de fiecare data cand am adormit cu tine-n gand, acum te-as fi avut langa mine
29. Ar fi trebuit sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale.
30. A B C D E F G H I J K L M mi-e dor de tine...
31. Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd.
32. Dragostea e ca o clepsidra, cand ti se umple inima, ti se goleste creierul
33. Pretuieste-i pe cei care sunt langa tine cu adevarat, pentru ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea va mai castiga o lupta... iar tu te vei inchide si mai mult in tine ...nimic nu este pentru totdeauna
34. Dragostea e ca vantul, nu o poti vedea dar o poti simti
35. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti
36. Hotaraste-te odata, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?
37. Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin
38. Cel mai trist lucru in lume este acela ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el
39. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit
40. Dragostea e un munte ce il urci razand si il cobori plangand
41. Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare sau pe uscat, insa fericirea este aici, aproape
42. Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu
43. Il iubesc, dar prostu nu-si da seama
44. Il iubesc dar prostul nu-si da seama
45. Atunci cand nu stie ce simte, atunci cand greseste si minte ofera-i doar dragostea ta.Atunci are cea mai mare nevoie de ea.
46. Senzatia e unica, doza de risc e mica, viciul meu implica doar placere si dependenta psihica
47. Sa iubesti e basmul cel mai frumos din carticelele tale nemaipomenit ilustrate.Singura poveste pe care, daca ai grija sa iti pastrezi sufletul de copil, poti oricand sa o transformi in realitate.
48. Daca m-ai intreba ce am mai facut, ti-as spune ca am renascut. Iar despre dragoste ti-as spune ca e o pacoste, e doar un sport extrem de care ma tem
49. Iubeste ca numai iubind poti vedea frumusetile vietii, astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece maoi usor.
50. Un zambet nu inseamna fericire asa cum nici o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit si poti rade cand inima iti plange
sper sa fie pe gustul tau. pa-pa

| F_5241 a răspuns:

Hey!winking
Uite cateva :

A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic)

A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste)

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget (Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat)

I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS(Sunt inconjuar de ingeri. Ii numesc PRIETENI)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata

Viata este acel joc de strategie in care trebuie sa te lupti pana la capat pentru ati indeplinii visurile

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine.

Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita.

Constiinta vietii pretuieste mai mult decat viata

Pictura este poezie tacuta

Muzica exprima tot ceea ce nu poate fi exprimat in cuvinte, dar pe care nu poti pastra linistea

Muzica este ca luna in noaptea sumbra a vietii

Uneori, chiar si sa traiesti e un act de curaj

Daca judeci oamenii, nu veoi avea suficient timp sa-i iubesti

Music is life (musica e viata)

Viata este o aventura in iertare.

Sper ca iti plac ...si mie imi plac cateva dintre elewinking

| LorReen explică:

Merci fain tuturor!happy Toate imi plac:X, dar din pacate doar unuia pot acorda funditasad.

| Monna a răspuns:

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.[love struck]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poza asta` o am si eu la avatarrolling on the floor o ador:X
cand ma uit la ealove struck.
parca ma vad pe mine cu elblushing
pacat sad acu`totu` s`a dus pe apa sambetei`crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot auzi culorile. In mintea mea sa instalat nebuniaaa:X

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| irinutza000 a răspuns:

1. iubesc un baiat brunet si inca sunt la scoala e o dragoste nebuna dar e ideala
2. timpul zboara dar indiferenta de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei u sa fi
3. Chiar daca e mica nu te juca cu ea, pentru ca mereu a jtiut si stie ce vrea
4. Nu mai cred in baieti, ma fu* in ele destine
Ca nu ati inteles chiar nu sunt etichete pentru mine...
5. Am ranit persoane dragi, poate asta mie firea
Ma uit in ochii mei in poze si imi intorc privirea.
6. De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet
Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.
Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,
Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale...
7. Baietii au balansul lor fenomenal, dar intordeauna fetele au rolul principal
8. E prea de vreme sa fie prea tarziu
9. Strãzile îmi aratã tot ce trebuie sã stiu, am 2000 de motive ca sã fiu cum vrea sa fiu!
10. Smechera si fitoasa frate lasa crezi ca imi pasa
11. Iubeste-ma sa ma schimb, doar iubirea ta face minuni
12. Spuneee-mi daca n-ai vazut in mine nimic care sa-ti placa de ce m-ai iubit in trecut?
13. Hei eu! Uite cum plutesc in alcool sunt usor acum c-am sufletul gol n-am nevoie de aripi sa zbor
14. Nu-s oameni care n-au defect, da’s oameni fara respect
15. LashaMa cu aleaA! VinnEh ALtuu'! shji tHu ValeaAA!
16. Stii ca într`o zi noi ne vom revedea si un simplu strain vei fi in privirea mea Tu vei sti atunci ca nu mai sunt a ta Ci a altcuiva.alegerea ta!
17. a trecut atata timp, am vrut sa fiu diferit si uite ca am reusit sa fac tot ce mi-am dorit
18. Nu estiprima care pleaca da` estiprima sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca
19. Zi de zi ma intrebi ''Te mai gandesti la mine?
20. Cu mintea in trecut, cu ochii in viitor Visatoare, m-am oprit putin, intamplator! Mi-am amintit de el, o atingere fina Un zambet de copil, ca o raza de lumina
21. Am amintiri multe in cap bune sau rele Dar am mai multe rele ca eram mica si faceam belele
22. Viata e roz asa se spune. Aha, dar cine te crede Cand de la iarba si dolari toata lumea vede verde
23. pahareLe sus ` shamPania sa Curgha ` RespecT pentru FeteLe Care Iau FaquT Pe Fraieri Sa PlanGa
24. Realitatea bate si platoul de filmare viata e frumoasa fara efecte speciale!
25. Chiar daca te supar mereu, stii ca esti sufletu` meu
26. Daca ne-ar vedea-mpreuna ar fi ca o lovitura` Si n-ar fi ca un pumn in gura, ci ca una sub centura`!
27. Parca o parte din tine incet se rupe cand vezi ca. n ochii ei se duc prea multe lupte
28. u e vina ei ca tu n.ai stiut sa o apreciezi, spuneai ca o iubesti, dar ea vrea fapte si dovezi, nu numai vorbe spuse din povesti
29. Vreau sa vad cum e s`o arzi intr-un Mercedes nou, si sa mergi pe jos doar cand ti se face dor de metrou, si vreau sa`mi ia si mie tata o casuta la periferie, sa`mi strang toti prietenii sa facem galagie
30. Intr`o oarecare masura e tare sa crezi macar pentru o secunda ca ai lumea la picioare.
31. Merit mai mult, stiu. poate ca nu a stralucit pe cer si steaua mea, sau poate nu`i momentul potrivit
32. A doua oara n`o mai fac, mi-am bagat mintile in cap promit ca o sa fiu cuminte de acum inainte
33. Când îti va fi mai greu, gândeste*te bine, stii c--e, ea chiar tine la tine!
34. Am incercat sa fac totul doar pentru tine,
Stii bine, stii bine, cat de mult tin la tine,
Am incercat sa spun cat de mult te iubesc,
Ma tot gandesc daca fac bine sau gresesc,
Tu nu-ntelegi cat mi-e de greu,
35. formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vb cheama'ma si o sa vin
36. Poate daca ploaia s-ar opri
Si din cer n-o sa mai cada lacrimi
Stele ar rasari, tu ai veni
37. azi te-am surprins cum ma privesti nu'ti face griji, spune'mi tot ce gandesti
38. vise spulberate, noptii indurerate, nimic nu mai e de spus decat un simplu apus, nimic nu mai am de zis, decat zilele de vis, nimic nu mai ma de zis decat, un simplu zambet, trist!
39. Daca viata mi-ar putea oferi
Inc-o data sansa de-a regasi
Clipele ce-au fost si s-au risipit
Si tot ceea ce impreuna am cladit
Port in gand mereu doar privirea ta
Realitatea nu o pot accepta
Ieri erai cu mine azi nu mai esti
Ce s-au scris candva au fost doar povesti
40. PoartÃ-te frumos cu ea, e prea micà si nu stie ce vrea. Spune-i da cand zice nu, cand zambeste, zambeste-i si tu! Cand greseste, n-o certa: e prea micà si nu stie ce vrea
41. Prietenia e lucru cel mai greu de explicat.Nu`i ceva ce se poate invata la scoala. Daca nu ai invatat ce inseamna cu adevarat inseamna ca nu ai invatat nimic
42. "Nu ma intereseaza ca lumea vorbeste, oricum ei se întreaba de ce ea zâmbeste?
43. si chiar daca zambesc asta nu inseamna ca sunt fericita totusi ma uit la cer si imi amintesc de tine
44. Spui ca sunt copilaroasa.imi pare rau copilu asta nu are timp de o relatie serioasa"
45. Stiu ce vrei, Stiu ce'ti trece prin cap, dar intelege, SuNt Un V! s OqPaT
46. Sunt fata care zambeste chiar daca inima ei este franta.Sunt fata care iti inveseleste ziua chiar si atunci cand nu si o poate inveseli pe a ei
47. nu may sunt fetytza ce plangea azy iti spune PA ieri poate ii pasa
48. Sh alti incep sa ma acuze ca m-am schimbat cu timpul...as fi ramas la fel daca ar fi fost totu' mai simplu
49. Un loc in sufletul meu tu vei avea oricand Dar eu stiu un singur lucru : Nu te voi uita nicicand
50. Tu iubesti un vis
Te pierzi in cristale
De lacrimi amare
Magia dispare
Cand suferi ïn soare

sper ca te-am ajutat:*

| claudytza_9016 a răspuns:

Se spune ca sunt vise sh ca nu pot fi atinse, sunt primele ce le vezi cand toate beqrile`s stinse da sh cand sunt aprinse cand te trezesti ce ele`n gand sh apoi le vizualizezi din nou rand pe rand...