Întrebare recomandată | Selena253 a întrebat:

Plec in excursie cu școala 2 zile in Brasov si nu stiu ce sa iau cu mine!
Ajutați-mă, vreau o lista completa!

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Caciula, geaca groasa, bluza, pantaloni, doua sau mai multe perechi de incaltaminte, pijamale, periuta de dinti, perie de par, pasta de dinti, sapun deodorant, sampon, prosop, sosete si bani happy

2 răspunsuri:
| HarleyQuinn a răspuns:

În primul rând, lucrurile necesare: haine (groase), pijamale, săpun, pastă și periuță de dinți, perie, deodorant etc.
În al doilea rând, mâncare: dulciuri, sucuri, apă.
În al treilea rând, lucruri care să te ajute să nu te plictisești în autocar/ pensiune: o carte, consolă portabilă, poate chiar și laptopul, cărți de joc, telefon, tabletă, o minge (sau rachete) dacă vremea e convenabilă și ai unde să te joci cu ele etc.
În al patrulea rând: bani.

| Nikoon a răspuns:

Batul de selfie... neaparat sa nu il uiti ca iti ratezi vacanta