| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa ies din tara daca autoturismul nu este inmatriculat pe numele meu, dar adresa detinatorului corespunde cu a mea, numele este "aproape" asemanator? Stima + Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi bine sa faceti un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta) la un notar public si n-o sa ai nici o problema.
In caz contrar ai putea avea probleme, daca un politist de frontiera este atent sau daca faci vreun accident in strainatate.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nume asemanator...

teoretic ai nevoie de un act de la notar, practic daca iesi in UE nu prea se uita ei la actele masinii, dar nu stii cand iti face o surpriza unul

| Cosmin1986 a răspuns:

Nu.

| Bobonete a răspuns:

As vrea sa plec in Austria, masina este a tatalui meu. plec doar pentru. 2 saptamani