| AnotherSimplePerson a întrebat:

Prescurtarea cuvântului "pentru" este "pentru." sau "pentru"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze! Au editat pentru ca nu am voie cu prescurtari.Deci o sa scriu cu spatiu, prescurtarea cuvântului "pentru" nu este în nici un caz "pentr." ci este ori "p t." sau "p t r."Deci amandoua.

22 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Prescurtarea cuvântului ''pentru'' este ''pentru''. Forma ''pentru' se mai foloseşte în conversaţiile internauţilor, pe mess sau pe chaturi mai exact.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Prescurtarea e "pentru."

| Dina a răspuns:

Dupa cum am observat "pentru" sau "pentru"au acelasi sens, adica "pentru".

| MaStErShOt a răspuns:

Amandoua sunt prescurtari ppentru "pentru" laughing funda?

| JaneEyer a răspuns:

Prescurtarea cea mai folosita este "pentru"happy

| Andrusccaaa a răspuns:

Le poti folosi pe amandoua.

| 1000bodies a răspuns:

Profa de romana scrie de obicei prima forma. Scuze da' vad ca nu ma lasa sa prescurtez xD

| Alexy271 a răspuns:

Ambele sunt corecte happy

| MisterPeAs a răspuns:

Ambele sunt corecte.Uni folosesc mai mult "pentru." alti "pentru." alti folosesc "pentru" pentru "pentru". Funda?

| Comatose a răspuns:

Uni folosesc pentru alti pentru... eu una spun ca este mai indicat sa folosesti pentru big grin

| andreea_2617 a răspuns:

P t

| Hauhauhau a răspuns:

Ambele,dar de cele mai multe ori "pentru."

| NobodyD a răspuns:

Pentru prescurtat se scrie pentru.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Amundoua sunt corectehappy,"pentru'' sau "pentru" e tot unahappy
Pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prescurtarea cuvântului "pentru" nu este în nici un caz "pentr." ci este ori "pentru." sau "pentru.". Deci, in acest caz, ambele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze! L-au editat pentru ca nu am voie cu prescurtari.Deci,am cautat pe net si ambele sunt.

| cornelusababy a răspuns:

Ambele, dar cel mai adesea se foloseste a doua forma. Fundahappy!

| cornelusababy a răspuns:

Ambele, dar cel mai adesea se foloseste prima forma.

| TinKodeJr a răspuns:

Prima ''pentru''.

| adde94 a răspuns:

Eu din cate stiu este "pentru".laughingdar poti sa folosesti oricare prescurtare care iti convine.pana la urma e doar o prescurtare

| Guitar a răspuns:

Prescurtare pentru cuvantul "PENTRU" este "pentru"! Sper ca ti-e de folos!winking

| MihaiSorin95 a răspuns:

Din cate stiu eu este "pentru"