| Spitz10 a întrebat:

Sal TPU.Dau funda.Imi puteti spune tactici(strategi) de poker texas hold'em? cat mai simplu explicate si pentru incepatori, dar eficiente.Sa fie usoare si usor explicate ca sunt incepator.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i un joc de noroc. Nu prea sunt tactici. Din moment ca nu ai nimic in mana, poti doar sa "joci" cartile altuia.

In principiu, nu te arunca tare daca ai combinatii castigatoare in mana. Daca esti ultima mana, sau printre ultimilele, achita cat s-a pulsat, si in ultima runda mareste.

Nu da fold din prima, pentru ca este posibil ca si ceilalti sa aiba carti la fel de proaste ca si tine.

Incearca sa-ti stapanesti emotiile cat poti de mult, astfel incat lumea sa nu isi creeze impresie despre ce combinatie ai in mana.

Nu da "all in" decat de 1-2 ori pe intreaga perioada a jocului. Dupa aia lumea se inteapa ca-i vrajeala.

Tine minte cartile care se joaca, si fa-ti o idee de ansamblu asupra celei mai bune maini posibile, peste ceea ce ai tu in mana, daca vorbim de o combinatie cu flop.