| TPUajutor a întrebat:

Sal TPU.Sunt nou pe facebook si as dori sa intreb de ce de la unele persoane primesc notificati cand asi schimba coperta de profil dar de la altii nu?

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Facebook s-a tampit cu totul. Iti spun din experienta, Primesc cateodata cate 3-4 cereri de prietenie de la oameni necunoscuti si la fel mi se trimitea cereri catre alte persoane.

| AmandytaErhan a răspuns:

Poate intrebi de ce unele apar pe timeline (cronologie) si altele nu? Pentruc a sunt foarte multe notificari si facebook nu le poate posta pe toate. Dar ar mai fi ca nu "urmaresti acea persoana" chiar de o ai in prieteni. Intra la ea si te uita daca este bifa la "follow"
Daca este, ti-am zis care-i problema.
Daca vrei sa primesti numaidecat notificari de la anumite persoane le adaugi in favorite si iti vin notificari pe mobil, tableta... Dar nu stiu cum se face
Sau din cand in cand i tra la ei pe profil sa vezi ce mai fac big grin
Bafta

| DonarisDona a răspuns:

Pai deoarece ai o relatie cu persoanele respective, adica vorbesti cu ei mult sau te uiti des prin pozele lorwinking si la cei la care nu vorbesti deloc sau vorbesti rar, asa nu prea primesti detalii despre eiwinking sau cand sunteti pusi ca sora, frate, verisor, verisoasa etc. tongue funda? puppy dog eyes

| RebekahAndreea a răspuns:

Inseamna ca pe anumite persoane le ai la "prieteni apropiati" ceea ce inseamna ca iti apar notificari cu orice fac acele persoane, iar pe celelalte nu le ai.