| TheDarkDragon a întrebat:

Sall TPU, plz ajutati-ma.Am descarcat bandicam free unregistred.Am urmat toate instructiunile.Am dat pe target si Directx/OplenGL Vreau sa filmez la WOW, acolo scria ca dupa ce dai pe Directx/OplenGL si ar trebui sa apara niste cifre pe ecran dupa ce deschizi jocul.Ei bine la mine nu apar acele cifre.Ce pot sa fac?

15 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

N-am folosit Bandicam. dar cam orice program de inregistrare trebuie sa aiba prin setari ceva legat de "FPS overlay" (adica numerele alea din colt), de acolo poti alege unde sa apara numerele.
Fraps BTW, mi se pare mult mai bun, calitate mai mare si resurse mai putine consumate.

| TheDarkDragon explică (pentru introduaicinumele):

Pai nu numerele sunt marea problema, dar problema e ca nici nu inregistreaza.La minecraft merge, dar nu pierd vremea filmand minecraft.

| introduaicinumele a răspuns (pentru TheDarkDragon):

WoW foloseste DirectX, asa ca normal ar trebui sa mearga. e cam ciudat totusi. Incearca cu FRAPS, versiunea demo, dupa vezi tu unde gasesti full. Fraps-ul e mai destept cand vine vorba de aplicatii DirectX/OpenGL/Java si mai stiu eu ce.

PS: Youtube-ul romanesc e full de copii intre 7-8 ani si 12 ani. care se uita non stop la "ghemplaiuri" cu Minecraft, Metin mai nou Call Of Duty. in loc sa vada ei un film sau ceva. sau sa iasa macar afara din casa. cum dracu' sa nu te plictisesti de calculator atata timp cat stai 12 ore pe el? Asa ca, daca vrei sa faci repede subscriberi pe Youtube si sa scoti in timp ceva banuti nu se poate numi pierdere de vreme filmatul Minecraft-uluiwinking

| TheDarkDragon explică (pentru introduaicinumele):

Mda, dar cat timp nu prea joc minecraft, nu prea am ce filma, asa ca practic ma pis pe el, as filma si gofather, dar nici ala nu mere.

| TheDarkDragon explică (pentru introduaicinumele):

Si cum mama dracu se filmeaza cu fraps demo, ca nu filmeaza deloc, apas f9 si nu se intampla nimic.

| introduaicinumele a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Demo-ul normal ar fi trebuit sa filmeze 30 de secunde ca sa vezi daca-ti merge. hmm e cam ciudat. Asa iti face doar in WoW sau in toate jocurile? thinking

| TheDarkDragon explică (pentru introduaicinumele):

Gata, acum stiu cum sa filmez, si mi-am luat si versiunea full, am filmat 7 minute in mount and blade, un video de 4GB, si cand sa il postez pe youtube scrie ca trebuie sa astept 700 de min...e imposibil asa ceva, nici un sountrack de o ora nu mi-a luat asa de mult.

| introduaicinumele a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Trebuie compresat. eu am avut si filmari de 150-200 Gb in Full HD happy foloseste Power Director ca sa le mai ajustezi si dupa le exportezi intr-un format cum ar fi mp4 sau m2ts (astea 2 se randeaza rapid, mp4 e putin mai mic la marime si se vede ok).

| TheDarkDragon explică (pentru introduaicinumele):

Dar cum sa il compresez?

| introduaicinumele a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Foloseste Any Video Converter sau Power Director, gasesti tu tutoriale pe netwinking

| TheDarkDragon explică (pentru introduaicinumele):

Gata, l-am facut cu AVS., mersi oricum.

| andreyucudedu a răspuns:

Stiu ce are : jocului nu ii merge cu cifre din alea pe ecran. Cam ca la transformice. Daca vr sa filmezi pe wow dai la celalalt mod de filmare! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| TheDarkDragon explică (pentru andreyucudedu):

Nici o funda, ca nu mai filmez laughing

| andreyucudedu a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ce copil!

| TheDarkDragon explică (pentru andreyucudedu):

Eu intrebarea am pus-o in august sau septembrie, deci in atatea luni pot sa ma las de filmat...