| Stefi3Unicorn a întrebat:

Poate ca o sa vii se para ciudat intrebarea mea dar nah. Cum e vacanta de vara incep sa ma plictisesc, prin vecini nu sunt copii de varsta mea, si cea mai apropiata prietena sta la 4-5 km... Ce sa fac? M-am plictisit deja de TV si PC. Zilnic fac 3-4 pagini din caietul de vacanta si daca o sa tot fac atatea atunci nu o sa mai am ce face in August! Va rog spuneti-mi niste idei!

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Invata sa gatesti, fa curat in casa, joaca-te cu animalul de companie (un catelus este ideal pentru a te tine ocupata si a-ti alunga plictiseala), citeste carti (gasesti carti online daca nu ai in biblioteca sau acces la una publica), fa plimbari cu bicicleta, invata o limba straina (gasesti foarte multe site-uri online sau clipuri pe You Tube care te ajuta), fa lucru de mana: crosetat, diferite obiecte din materiale reciclabile, colaje, origami, quilling etc.
http://www.roli.ro/lucru-manual
/toate/1/
http://lucrumanualadelina.blogspot.ro/

3 răspunsuri:
| mitzachan a răspuns:

Pai fa-ti skype
o stai cu prieteni pe skype