| kristi22 a întrebat:

Vrea sa imi maresc si eu Ram-ul la pc si nu stiu cum, cateva opinii sau idei? Funda...

Răspuns Câştigător
| CarmichaeL a răspuns:

Salut! nu ai cum happy decat daca iti cumper o placa de ram mai mare, sau adaugi una la cea pe care o ai. Alegerea se face in functie de ce fel de placa de baza ai : DDR, DRR2 sau DDR3... Bafta big grin

4 răspunsuri:
| Seby80 a răspuns:

Carcasa jos si iti inlocuiesti Ramii cum vrei tu, dar sa suporte PC-ul, altfel risti sa ii arzi, sau chiar mai rau, asa ca ai grija ce faci. O seara placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| matei1411 a răspuns:

Pentru a-ti mari ramul trebuie sa iti schimbi una sau ambele placi de ram...una e vreo 50 lei dar daca nu prea le ai cu schimbarea de piese pentru calculator nu ti-as sugera sa umbli la ele ca daca nu le pui bine sa-r putea sa nu ti-se mai aprinda calculatorul
asa ca trebuie sa chemi pe candva sa-ti scoata placa de ram si te duci la magazine de calculatoare si sigur trebuie sa gasesti
funa? big grin