| ghicice a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un vlog pentru IT si nu stiu ce sa facEu am auzit ca wordpress e bun dar pe mine ma intereseaza altceva. Daca ma duc la producatorul x si ii cer produsul y sa ii fac un review pozitiv as primi?

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Deci tu mai exact ce vrei să faci din acel vlog laughing?
Frate nu spera să îţi aducă producătorii nuştiu ce chestii să le testezi sau să faci tu experimente sau să le prezinţi.
în primul rând trebuie să ştii ceea ce vrei să faci şi să te faci mai întâi cunoscut, altfel nu faci nimic.
în al doilea rând să ştii să editezi video-ul calumea şi să ştii ceea ce spui, când te întreabă cineva ceva, tu să îi răspunzi, nu să citeşti ceea ce scrie pe cutie că asta ştie toată lumea să facă.
În al treilea rând trebuie să scoţi şi ceva din asta pentru că o să pui ceva investiţii.
Oricum nu are rost să îţi mai explic, nu spera tu la producători că nici măcar emisiunea/firmă sau ceva nu ai ca să atragă lume.
Nu vreau să de descurajez doamne fereşte poate vei ajunge să lucrezi pentru Microsoft (acuma fără vrăjeli) dar îţi trebuie vizualizări şi să ştii ceea ce faci şi bineînţeles experienţa care o s-o dobândeşti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti jurnalist si ai acreditare in acest sens? Ai un nume cat de cat in lumea asta a blogerilor. Daca nu nu vrei obtine niciodata produse pentru review.

| Anonimae2013 a răspuns:

La chestia cu producatorul nu stiu ce sa spun...Dar daca vrei sa faci numai video-uri fa-ti un canal de youtube.