| papuciirupti a întrebat:

Salut

am chef de un pescuit, tinand cont ca este luna septembrie, pestele(caras si crap) o sa caute vadurile mai inalte unde apa este mai mica si relativ mai calda, acum nu stiu cum sa pescuiesc pe acel vad unde apa este de cca 1, 60; pe fund cu cosulet si restul minunilor sau cu pluta culisanta? cand sa folesesc una si cand cealalta?

ce nada naturala mai folositi toamna?

1 răspuns:
| kidzor2011 a răspuns:

Salut, poți să încerci cu ambele.un băț să i-l dai la fund cu coșuleț in care bagi ttx+faina de mălai amestecată si in cârlig boabe de porumb, iar cu cea de a2a undița o bagi la plută