| ImAnonymous a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.

Deci am un monitor de pc (plasma) care numai o folosesc si as vrea sa stiu daca pot sa o fac sa functioneze ca si TV....adica daca exista vreun cablu cu intrare de mufa cablu(stiti voi) si cu iesire de imagine pc...sau nu stiu.
Fundita.

Răspuns Câştigător
| matrixismyname a răspuns:

Diferenta majora intre un monitor de pc si tv, e tunneru (care iti prinde canalele tv) si probabil telecomanda.

Deci nu, nu poti sa cumperi un cablu special si sa-ti transformi monitorul in tv, iti trebuie un tv tunner extern.