| pitbullbulterier a întrebat:

Salut, am un abonament la Vodafone si am depasit minutele alocate si mi-a venit cost suplimentar. Daca sun la ei la relatii cu clientii pot sa imi spuna cu ce numar am vorbit?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce trebuie sa ceri de la ei? Numarul sau numerele iti apar in telefonul tau.La apeluri efectuate.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

O să-ţi apară în factură.

| biutzapisi8 a răspuns:

Da,pot sa iti spuna, dar mai indicat ar fi sa mergi la un magazin vodafon.ca si eu nu stiu ce am facut si am cost suplimentar 60 ron