| mariusraduica a întrebat:

Am un monitor lcd Fujitsu Siemens scenicview, modelul alb. Monitorul este foarte bun, nu vreau sa-l schimb deocamdata, insa din cauza vechimii s-a ingalbenit rama. Nu imi recomandati sa il schimb pentru ca nu am bani sa iau acum un monitor scump, iar ca sa dau banii pe un monitor ieftin si prost ma lipsesc. Poate sa imi spuna cineva, care a mai curatat monitoare cum as putea sa il albesc din nou?

Răspuns Câştigător
| kornelus a răspuns:

Salutare Marius!
Un prieten de al meu a folosit pentru rama monitorului apa cu bicarbonat.
Iar pentru displey-ul ecranului solutie speciala de monitor in tub mic.
S-a sters perfect rama cu bicarbonat!
Sper ca ti-am fost de folos!
O zi mirifica!
Numai bine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il arunci din momen ce sa ingalbenit e foarte vechi si nu mai are mult timp. Uite ce ieftin e asta

http://www.altex.ro/monitor-led-lg-19m37a-b-18-5-hd-negru