| Alecsandriii a întrebat:

Salut,care dintre voi imi poate spune cum sa dresez un perus ondulat sa nu fuga de mine,adica sa stea sa nu se sperie, am citit ca daca lasi prusul tau in camera liber fara usa sau fereasta deschisa pana se obisnuieste cu locul atunci nu se va mai speria si va sta pe umarul sau pe degetul tau
Cine stie daca e adevarat sau alta metoda sa imi spuna va rog mult
Veti primi funda

1 răspuns:
| Anonimbb1 a răspuns:

Salut. Păi trebuie sa ii arăți ca nu este in pericol încearcă să îi dai mâncare și să te apropii de el cate putin dupa va prinde incredere este putin complicat dar dacă ii arăți ca nu are de ce sa ii fie frica se va obișnui cu tine ASTA NU SE VA INTAMPLA IN 3 ZILE... POATE CHIAR INTRO LUNA SAU DOUA. Sper ca te.am ajutat
FUNDA?