| LnT a întrebat:

Caut un mouse de gaming pana in 100 de roni.
Precizez ca eu vreau sa il folosesc la Counter-Strike 1.6 si CS.GO!

Multumesc anticipat! Dau funda

1 răspuns:
| remus99 a răspuns:

Asadar, top 8 mousi de gaming pana in 100 lei pe care ii recomand tuturor.
1. Newmen N400 Black

Newmen este un producator chinez care este de multa vreme pe piata, dar care nu s-a facut auzit si pe la noi. Soarecul lor costa in jur de 30 de lei, este optic si are un DPI de 1600 reglabil. Are 4 butoane, cantareste 94 de grame si are si driver inclus. La banii astia nu ai ce sa ceri mai mult.

NEWMEN N400 550x550 Top 8 mousi de gaming pana in 100 lei
2. Aerocool Strike-X Combat

Cunoscut pentru carcasele si sursele de buna calitate, Aerocool face si periferice destul de bune. Strike X Combat este un mouse cu 9 butoane programabile, 2800 DPI reglabil in 4 trepte si cantareste 88 de grame. Este optic si se conecteaza la USB. Pret aproximativ de 35 lei.

aerocool strike x combat 550x451 Top 8 mousi de gaming pana in 100 lei
3. Dragon War Dragunov

Despre acest produs am mai vorbit aici. Senzorul Avago si face treaba foarte bine si este surprinzator de bun. Pret aproximativ de 40 lei.

dragonwar dragunov 550x550 Top 8 mousi de gaming pana in 100 lei
4. A4Tech X-738K Oscar

Acest mouse nu este cel mai performant, dar iese in evidenta prin forma lui. Este un Deathader de buget care se descurca bine si pot spune ca este surprinzator. L-am testat la un prieten si am ramas placut impresionat. Are 3200DPI, 6 butoane si este optic. Pret aproximativ de 60 lei.

A4Tech X 738K Oscar Top 8 mousi de gaming pana in 100 lei
5. A4Tech X-718BK

Nu putea lipsi vedeta X7. Acest mouse a facut istorie si inca face. Este printre cel mai cunoscut mouse ieftin de gaming si poate si cel mai vandut. Nu impresioneaza prin specificatii, dar materialele si performantele lui sunt foarte bune. Are un DPI de 3000 programabil, buton triplu clik si este optic. Pretul sau este de 70 lei.

A4Tech X 718BK Top 8 mousi de gaming pana in 100 lei
6. A4Tech Bloody V8M

Bloody este un mouse frumusel si cu specificatii foarte bune. Are 3200 DPI, 7 butoane, 1000 Hz rata de refresh, 160k memorie interna, traking speed de 75 inches/sec si acceleratie de 30 g. Pret aproximativ de 80 lei.

a4tech bloody V8 Top 8 mousi de gaming pana in 100 lei
7. Natec Genesis GX55

Natec m-au surprins mereu placut cu produsele lor, dar nu am vazut in ei increderea pe care mi-o doresc. Poate gresesc eu. Are 7 butoane, DPI de 3200 reglabil, tehnologie infrarosu, are butoane iluminate cu LED si memorie interna pentru profile. Pretul este de 90 lei.

Natec Genesis GX55 550x550 Top 8 mousi de gaming pana in 100 lei
8. Cougar 200M

Cel mai scump nu este mereu si cel mai bun, dar in cazul de fata am avut placerea sa testez acest mouse prin iarna cand lucram pentru PC Garage. Gasiti un review detaliat despre el, dar o prezentare scurta nu strica. Desi este optic, este unul dintre cei mai buni mousi pe care am avut placerea sa ii testez. Este din aluminiu, se simte placut in mana utilizatorului si este extrem de precis. Are DPI de 2000 si switch-uri Omron cu pana la 5 milioane de apasari. Si este iluminat in portocaliu. Pretul este de aproximativ 100 lei.