| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii fizice faceti? Eu doresc sa ma mentin sanatos, iar pe langa asta doresc sa slabesc cateva kg si sa dau jos burta (abdomen cat de cat plat). M-am hotarat sa ma tin de un program o luna de zile, sa vad rezultatele happy.
M-am gandit sa renunt la dulciuri (mananc mai putine), paste fainoase, fast-food si sa mananc mai mult fructe, legume si ceva carne si o data la cateva zile dimineata beau apa+lamaie+miere.
Exercitiile propuse : ridicare gantera de 2 kg de cateva ori in fiecare zi, plimbari in aer liber, flotari si altele cateva in casa gen aducerea ambilor genunchi catre piept, bicicleta din picioare.

Ce parere aveti? happy

8 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Labareala.
Daca faci ceva fa-o cum trebuie.
N-o sa faci nimic cu atat, maxim o sa dai jos cateva kg si cam atat.

| anonim_4396 explică (pentru Pool77):

Tocmai asta si vreau sa dau jos cateva kg si sa ma mentin sanatos. Ce ai inteles ca as vrea?

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles ca vrei sa dai jos burta.
Crede-ma, eu pe zi, adica sa fiu mai exact in timpul scolii fac cam 10km pe jos, in cele 5 zile in care merg la scoala.
Ca sa dai jos din abdomen,si sa si-l formezi frumos ai nevoie de o dieta stricta, mult mai stricta decat cel alcatuit de tine. Totusi, degeaba esti umeras cu patratele, crede-ma arata urat.
Cel mai ok ar fi sa faci si muschi in timpul asta, daca tot tii si dieta.

| anonim_4396 explică (pentru Pool77):

Ok. mersi de sfat

| DumitruS a răspuns:

Suna bine, evident. Ideea e sa reusesti sa te tii in prima faza, ca de acolo pleaca tot, de la vointa.

| anonim_4396 explică (pentru DumitruS):

Asa este, ai dreptate. Sper sa reusesc happy!

| IseeVoices a răspuns:

Renunta definitiv la dulciuri crede-ma e mai bine asa (chiar daca o sa-ti fie mai greu, sau daca nu poti mananca la 2 saptamani- 1 luna si nu exagera)
Fast food tot asa, paste fainoase poti sa mananci dar 150-200g (daca nu poti 150g mananca 200)
Exercitii:
-daca stai la bloc poti sa cobori si sa urci de cateva ori scarile
-flotari fa 2 zile dupa ia o pauza o zi ca altfel nu faci nimic si ia aplicatia push ups e foarte buna.
-plimbari in aer liber e foarte ok si fa in fiecare zi daca se poate
Si cam atat, Bafta

| KNST a răspuns:

Mananca ORICE, moderat! Nu uita de hidratare! Restul este despre performanta. Daca te ingrasi "din nimic", este ceva gresit cu metabolismul corpului tau.
Nu uza de pastilele din reclame sau recomandate "cu caldura" de catre medicul de familie, nu pleca urechea la tot felul de "specialisti". Indiferent de starea ta de rau, consulta un specialist!
Sfat final: MERGI PE NATURISTE MEREU!