| Shooter a întrebat:

Cum pot lua lana de la oi,cum pot sa iau lapte de la vaci, cum pot domestici animalele la Minecraft? Daca stiti si alte lucruri va rog sa imi spuneti.

4 răspunsuri:
| LionelMessi10 a răspuns:

Lana iei folosind foarfec.
Lapte iei folosind galeata.
Domesticesti pisica si cainele cu peste respectiv oase(la pisica trebui sa dai click 2 minute in continuu, cel putin la mine).
Poti calari porci folosind saddle.

| Costy21 a răspuns:

Salut! In minecraft poti lua lana de la oi in 2 moduri:1.omori oaia
2.folosesti shears
ca sa iei lapte de la vaci te duci cu galeata la vaca si dai click dreapta pe vaca cu galeata in mana! FUNDA!

| Shooter explică (pentru Costy21):

Frate...uite-te la data cand a fost pusa intrebarea...m-am lasat demult de minecraft.

| Toma_Catalin_1990 a răspuns:

Bun.Sa intelegi ca nu esti in lumea reala.In Minecraft poti lua lana de la oi folosind shears (foarfece). Lapte de la vaci nu poti lua ca asa e jocul...Indiferent poti domestici animale ca si cainii (folosind bones(oase)) sau sa calaresti cai folosind horse saddle (sa de cai).Mai poti lua piele de la vaci sau de la alte animale (capre) din care iti faci Horse Saddle sau haine.Pai cam atat! Daca mai ai si alte intrebari ma gasesti pe facebook