| Jony123 a întrebat:

Eu am 13 ani, fac in ianuarie 14, as vrea ca in vara asta sa merg la sala de sport (cu haltere etc.), eu sunt mai dezvoltat la fizic mai ales la dorsali, inaltime am vreo 1, 70 cred (cam asa), nu vreau sa ramin nici chiar la acelasi inaltime dar as vrea si la sala, nu insist mai de loc cu greutatile foartemari, doar cele de 30 - 35 KG, daca voi credeti ca e bine si mai mici bine...

Răspuns Câştigător
| myhay144 a răspuns:

Eu am facut sala 3 ani jumate... cea mai buna varsta e undeva in jur de 16 parerea mea...depinde cat de dezvoltat esti, eu am inceput la 16 ani si aveam 62 de kg cam asa, asta ca sa iti faci o idee! si cand tragi parerea mea e sa incerci sa faci cat mai multe exercitit diferite cu greutati putine pana iti intra in reflex miscarile corecte, eu cred ca primul an ma antrenam cu ff multe repetari si greutati medi, faceam mult pana ma ardeau muschi pana imi amorteau si dupa am inceput sa trec la greutati mai mari tongue dar si cand am inceput cu greutati mai mari stiam deja toate exercitile de baza sa le fac corecte! dai funta?

3 răspunsuri:
| Jony123 explică:

Aha, si citi ani ai?

| Jony123 explică:

Hai ca iti dau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey semanam si eu sunt mai dezvoltata joc ruigby footbal cu baietii chiar daca sunt fata am 1 52 sih eu m-am nascut in ianuarie