| AniAlexandru a întrebat:

imi zice cineva cum as putea sa confectionez o masca de urs.P.S. : nu din hartie. happy

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Http://vimeo.com/33079766

2 răspunsuri:
| Alexxxxxx34 a răspuns:

Pai ai putea sa faci o forma din plastic cu ochi si doua gauri pentru nas pe care poti sa o pictezi cum vrei tu, sa adaugi papier-mache ( apa+aracet+servetele) pentru bot sau nas, lana alba vopsita in maro pentru a da efectul de blana si multe alte chestii. Dar la inceput nu uita sa lasi 2 gauri la margine pentru a o prinde cu un elastic de cap! Daca ti-a iesit, pune o poza cu ea si da-mi funda! Noroc!