| CookieStar a întrebat:

În vacanță mă voi duce la munte. Voi merge cu trenul în jur de șase ore. Ce aș putea face în tren ca să nu mă plictisesc? Nu voi fi cu prietenii, ci singură, deci jocurile gen "Adevăr sau provocare" pică. Și ce aș putea mânca pe drum? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| FunkyGurl a răspuns:

Păi nu prea sunt multe chestii de făcut, dar uite:
1.Joacă-te pe telefon! Sunt o mulțime de jocuri faine care îți alungă cât de cât plictiseala. Unul care dă dependență este "Don't touch the spikes".
2. Stai conectată cu lumea! Folosește Facebook/Instagram/Twitter etc!
3. Vorbeşte prin mesaje sau pe chat cu o prietenă.
4.Ia-ți laptop-ul (dacă ai) şi vizionează un film.
5. Nu-ți uita căştile. Muzica te salvează întotdeauna de la plictiseală.
6. Cărțile sunt nişte prietene foarte bune când te plictisești. Nu le uita.
7.Admiră priveliștea.
8.NU DORMI! Nu ştii ce fel de oameni sunt prin tren!

Iar de mâncat, ia-ți snacksuri şi fructe.

4 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ai putea sa te joci pe telefon sau sa te uiți pe geam la peisaje. Ai putea sa îți iei foi si sa desenezi sau sa asculți muzica. De mâncat, poți manca orice, de la pufuleți si chipsuri pana la sandwichuri sau mâncare la pachet.

| Neo12 a răspuns:

Poţi admira priveliştea, te poţi juca pe telefon, pe laptop, tabletă, poţi citi (reviste, cărţi care să-ţi capteze atenţia), desena, crea ceva obiecte handmade etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joci poker pe dezbracate cu cei din tren. laughing

| Teardrop a răspuns:

Ce faci şi acasă, numa' că pe telefon (Adică să stai pe net).
Îţi duci o carte cu tine, neapărat, dacă îţi place să citeşti. O să vezi că timpul o să zboare.
Îţi faci un playlist cu muzică şi îţi iei o pereche de căşti.

Socializezi cu oamenii! Îţi faci prieteni noi!

Ce poţi mânca...ce mănânci şi la şcoală.