| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea este: ce carti se studiaza in clasa a 11-a? Sau o lista de lecturi ceva, ca profesoara noastra nu a mai apucat sa ne spuna.
Multumesc

2 răspunsuri:
| Quiss a răspuns:

Ok, iti spun ce am studiat eu:

Padurea spanzuratilor si Ciuleandra de Liviu Rebreanu.
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi si Patul lui Procust de Camil Petrescu.
Alexandru Lapusneanul de Costache Negruzzi
In vreme de razboi de Ion Luca Caragiale
Enigma Otiliei de George Calinescu
si poezii diverse de Eminescu, Cosbuc, Blaga, Pillat, Bacovia, Macedonski si inca cativa.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

SalutkissTrec in clasa a 11-a si profesoara mea mi-a spus ca lecturile pe care o sa le studiez in clasa a 11-a sunt urmatoarele:
1.In vreme de razboi-I.L.Caragiale
2.Alexandru Lapusneanu-Costache Negruzzi
3. Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi-Camil Petrescu
4. Enigma Otiliei-George Calinescu
5. O scrisoare pierduta-I.L.Caragiale
6.Mesterul Manole-Lucian Blaga
Sper ca ti-am fost de ajutor!kiss