| alexandrunaj a întrebat:

La tara am o livada de zarzari care imi dau un rod consistent, dupa ce adun zarzarele las rodul la fermentat si dupa fac tuica de zarzare (nu o consum, o vand unor vecini mai petrecareti). Chestia e ca am in pod uitat de 3 ani un bidon de 5L al carui dop lua foarte putin aer. Tuica din bidon mai este buna sau s-a stricat din cauza ca nu a tinut dopul? Normal intr-o asa perioada lunga s-ar fi degradat? As vrea sa aflu de pe internet, decat sa merg in pod acum sa dau totul afara si sa caut bidonul pentru a incerca calitatea. Fara raspunsuri la misto.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Depinde cât de slăbit era dopul. Alcoolul e destul de volatil și e posibil să fi pierdut din tărie; dar nu e totul pierdut - o poți turna la viitoarea distilare peste borhotul din cazan și mai salvezi ce a mai rămas acolo util.