| RamCharan11 a întrebat:

Salut, Ma simt foarte prost, mama si tata s-au despartit, acum 2 zile, iar tata o certa tot timpul pe mama, ea nu a mai suportat, nici eu nu am suportat, si i-am spus sa plece de acasa, ca nu se mai poate. Eu acum stau cu doar cu tata acasa, nu pot sa stau fara ea, mi-e tare greu, orice as face, stau cu gandu' la ea, stiu ca trebuie sa fiu puternic, dar ma depaseste psihic, posibil sa nu se mai intoarce acasa, pentru ca am mai avut momente ca astea. Dati-mi un sfat, nu stiu ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Imi pare rau pentru asta e logic sa fie asa daca ei nu s-au mai inteles se mai intampla trebuie sa fii puternic sa te tii tare.
Doar fiindca nu se mai intoarce acasa asta nu inseamna ca nu o sa o mai vezi o sa vrea mereu sa te vada sa vorbeasca cu tine doar esti fiul ei are tot dreptul sa iti fie alaturi chiar daca stai cu tatal tau.
O sa depasiti aceasta situatie trebuie doar sa astepti timupl le vindeca pe toate.
Toate cele bune.

| RamCharan11 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Multumesc mult ai dreptate, sper sa depasesc situatia, oricum nu suntem singurii, care patesc asa ceva, sunt multe cazuri in Romania, dar e prima oara pentru mine cand se intampla ceva de genu, oricum mersii mult de raspuns, ma, mai linistit un pic.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru RamCharan11):

Ma bucur ca te-ai linistit.

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Incearca sa te linistesti, nu te va lasa singur vei vedea.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi pentru funda ma bucur ca te-am ajutat.

| Doinitza05092002 a răspuns:

Eu cred ca as suna-o si as incuraja-o n si i-as spune sa fie puternica ca poate depasi toate astea...

| RamCharan11 explică (pentru Doinitza05092002):

Am sunat-o de mai multe ori nu raspunde, o cauta si politia, de aia stau asa ingrijorat...