| Kalone a întrebat:

Salut.Mi-am achizitionat un skateboard si observ ca rotile mele,spre deosebire de alte roti, se invart foarte putin.Am verificat si nu sunt foarte stranse, nici foarte lasate sa imi cada cand merg cu ele.Ideea este ca nu ma pot plimba cu skate-ul deoarece merge 2 secunde si se opreste daca ii dau un avant, si tot asa.

Si mai am o problema.Vad multe tutoriale despre cum sa iei curbele cu skate-ul,cum sa pui forta pe calcaie si varfuri, dar la mine nu merge.E vreun secret?

Răspuns Câştigător
| Moldavan a răspuns:

Daca rotilie sunt de plastic asta e problema vitezei, recomand sa pui roti de silicon si le poti da putin cu vasilina.

Ca sa iei curbele mai usor poti incerca asta, cu picioru pe care il tii in spate il pui foarte aproape de marginea din spate si impingi in jos ca sa ridici putin varful din fata apoi cu picioru din fata manipulezi directia stanga sau dreapta
(sa nu iei picioarele de pe skateboard) poti face si rotatii de 180 de grade sau chiar de 360. (EXERSATUL FACE TOTUL PERFECT).

Sper ca te-am ajutat.

| Kalone explică (pentru Moldavan):

Nu stiu sigur ce material sunt rotile..Si nu am posibilitatea sa pun roti de silicon..Cred ca sunt de cauciuc sau ceva.

| Kalone explică (pentru Moldavan):

Nu stiu sigur ce material sunt..Cum sa imi dau seama. Daca dau drumul la skate pe jos, nu sare.Ar putea fi plastic?

| Moldavan a răspuns (pentru Kalone):

Daca face un zgomot puternic sunt din plastic.

| Kalone explică (pentru Moldavan):

Face un zgomot ceva mai puternic, dar rectific.Sare o data putin si a doua oara nu sare aproape deloc

6 răspunsuri:
| Kalone explică:

Am mai aflat ca pot fii si rulmentii de vina.Gen,sigur e de la roti, sau..Am sanse sa scap mai ieftin schimband rulmentii.Skateboard-ul este destul de nou.

| Xander123 a răspuns:

Nu este nici un secret. Depinde de roti. Rotile din Silicon se învârt cel mai bine. Probabil ca acelea pe care tu le ai sunt roti de începător făcute din plastic. Funda?