| Bisbiavatar12 a întrebat:

acum ca trec in clasa a 8-a, o sa fie mai greu pentru mine. Asta inseamna ca trebuie sa invat mai mult, mai bine, etc. Ma rog, intrebarea mea este daca imi recomandati sau nu sa iau memo+, diriginta ne-a spus ceva despre asta. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu te indopa cu pastile de memorie decat daca te consideri incapabil/a sa memorezi cum trebuie si sa inveti logic.
Sincer nu recomand, cred ca poti reusi si fara la fel de bine. Dar tu te apreciezi mai corect

| Sociopat a răspuns:

Memo+ in clasa a 8-a
kek
Stai cuminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi te uiți peste materie, cauți un subiect de examen și scazi punctele pe problemele cu materie de a 8-a și încă 0.5-1 pct în caz că greșești sau nu îți amintești ceva.
Dacă după ce îl faci nu ajungi la nota calculată anterior, atunci poți să începi să te gândești să arunci banii pe profesori și pastile pentru memorie.

| indragostitanoua a răspuns:

Frate te nenorocesti!
Nu trebuie sa tocesti doar retine si asimileaza! Ok!