| cristi188 a întrebat:

acum un an sau sa spun jumatate de an am gasit un catel pe strada, in fine dupa un timp ce s-a facut mai mare l-am pus in lant(traiesc la curte), cainele este cred eu corcitura de ciobanesc cred, habar nu am sincer sa fiu dar seamana, daca pot maine o sa revin cu o poza cu el.In fine ce doresc eu este daca pot sa il dresez adica sa il invat niste comenzi de baza cum ar fi sezi, "ataca", sari si toate care ar fi laughing. Sper ca ma intelegeti in ce sens trag eu. (scuzati categoria daca este gresita dar nu am observat sa fie una...)

3 răspunsuri:
| lBroken69 a răspuns:

Un dresor te poate ajuta.
Sau poţi găsi pe youtube nişte toutoriale care să te ajute, dar în engleză.

| Mandeliu a răspuns:

Mai bine contacteaza un dresor care sa te ajute in educarea lui.

| cristi188 explică:

Exista oare in Sibiu cineva care se pricepe?