| Just4boy a întrebat:

Salut TPU,
Am facut un server de Counter Strike 1.6, am ip STATIC, dar as vrea sa se poata conecta lumea pe numele serverului.
Pot face vreun host gratuit undeva?

6 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Nu poti, daca o sa-l tii pe pc-ul tau o sa-ti mearga in lag mare. Trebuie sa-ti cauti un host la 5 euro (CeHost e o firma buna).

| Just4boy explică:

Am IP-ul...89.39.66.****:27015
Nu am nici un gram de lag, nu asta e problema.
Problema e ca nu ma pot conecta direct cu numele serverului!

| CatalinPorumb a răspuns:

Daca te referi ca IP serverului sunt numere gen 192.169.0.100 si tu vrei de exemplu counterstrikeromania.com atunci este site-ul noip.com

| IntrebariPentruFilme a răspuns:

Nu poți

| dny221 a răspuns:

Poti sa iti faci calculatorul tau pe post de host happy dar iti trebuie net bun si calculator si mai bun happy P.s nu stiu daca vei gasi host gratuitwinking bafta!

| Just4boy explică (pentru dny221):

Eu de fapt, asta fac, tin eu serverul, am PC si Net bune.
Dar cum fac sa se conecteze cineva pe numele serverului?