| Gregory_Hognogi_2000 a întrebat:

TPU am o problema destul de grava am 16 ani si sunt foarte foarte timid am emotii mari in fata altor si la profesori ce sa mai zic de fete nici nu am tupeu sa ma bag in seama cand incep sa vorbesc la scoala ma balbai foarte tare. fata mi se face rosie si bate inima ca nebuna si scot numai cacaturi scuzati expresia, va rog spunetim sa fac ceva, sa pierd frica asta de a vorbi cu ceilalti! Please

3 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Sal. Pentru chestiile astea trebuie sa faci exerciții un timp mai îndelungat. Nu poți citind un răspuns sa schimbi ce s-a format în 16 ani. Plus ca difera de la caz la caz. Trebuie sa dai mai multe detalii. Lasă.mi un Facebook pe privat dacă vrei sa vorbim

Răspuns utilizator avertizat
| Laura78 a răspuns:

Faci asta pentru ca altii au ras de tine si, probabil te-au facut prost si in alte feluri. Acest lucru a ajuns la subconstient si te-a facut si pe tine sa crezi asta, sa te crezi slab si sa crezi ca nu poti. Sper ca ai trecut peste primul pas, anume sa realizezi ca esti puternic si ca poti realiza orice cu putina vointa. Dupa aceea trebuie sa ai incredere in tine si cand te scoate la tabla prefa-te ca le esti superior tuturor si poti. Sunt multe cazuri cu subconstientul, nu esti singurul.