| eugen11 a întrebat:

Am o problema la pc. Cind instalez ceva. (nu conteaza ce) imi apare o limba tare ciudata si nicidecum nu stiu cum sa repar situatia. Mai jos este link-ul cu un exemplu. Sper sa ma ajutati. FUNDA

http://tinypic.com/view.php?pic=2rdg4g0&s=8#.VEPis_msWWE

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai pus o alta limba la instalare Windows. Nu stiu ce Windows ai.
La Windows XP mergi in Control Panel -> Regional and Language Options -> dai click pe Languages si te asiguri ca ai ambele casute bifate-> apoi mergi la Advanced si selectezi limba engleza sau romana, apoi Aplay si OK.
La Windows 7 mergi tot in Control Panel/Region and language/Keyboards and languages/Change Keyboards/Default imput languages si alege limba ce o doresti. Succes!