| Iulian_Adrian_1999 a întrebat:

Mi-am instalat de curand un port usb 3.0. ca sa pot instala windows-uri direct de pe usb 3.0.pROBLEMA ESTE CA NU imi arata in bios stick-ul. Ce as putea face in acest caz?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai facut update la driver? Daca nu, nu te chinui! Intra aici: http://www.driverscloud.com/en
Apasa Start the detection, Agent installation, Automatic installation, apoi asteapta un pic si se va downloada un programel. Instalezi programelul si apesi iarasi Start the detectin din programel. Sa nu ai inchis browser-ul. Apoi te uiti in My Drivers. Vei gasi acolo ce problema ai si ce sa instalezi. Programul le gaseste automat pe cele mai noi. Atentie! Nu merge fara sa ai Adobe Flash Player instalat. Succes!
Daca nu merge inseamna ca placa de baza nu-l recunoaste. Ce placa ai?

| Iulian_Adrian_1999 explică (pentru Salontanul):

Pai faza e ca in calculator mi-l recunoaste, ca am reusit sa fac un sistem de operare si l-a facut chiar rapid. Faza e ca atunci cand vreau sa bootez de pe el nu imi arata in bios sa dau pe usb sa booteze.

| Salontanul a răspuns (pentru Iulian_Adrian_1999):

Ce PC ai?

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Daca nu ai suport de boot nu ai cum depinde de modelul placii de baza verifica daca ai vreo actualizare de firmware la bios

| Iulian_Adrian_1999 explică:

Este un pc vechi cu 1gb ram, procesor single core Amd sempron 2.00, placa video 512 mb. are placa de baza MSI socket AM2

| Iulian_Adrian_1999 explică:

Eu am gasit niste actualizari. am vazut una in care scria m-flash. ceva de genu. daca stie cineva sa ma ajute sa imi dea facebook pentru mai multe informatii. ca sa putem vorbi.