| Ralfs a întrebat:

Aş vrea să cumpăr un cățel mic, dar nu mă pot decide din rasele rottweiler şi amstaff.
Care sunt avantajele şi dezavantajele. Turbează?
Aş dori un câine foarte bun de
pază cu care să pot ieşi pe afară, să mă joc prin parc cu el şi care sa facă față la lupte cu câini. Nu că aş face, dar să mă apere dacă un maidanez, pitbull...de ex, m-ar ataca.
Fundă pentru cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| delightful a răspuns:

Amstaff-ul e mai agil, rott-ul e mai lenes de fel, mai greoi. Sper ca stii ca trebuie sa fii major pentru a detine unul deoarece fac parte din categoria animalelor periculoase si trebuie inscris la politie. De asemenea, in caz de lupte, poti face inchisoare. Iar daca nu iti educi si stapanesti cainele si ataca pe cineva, tu vei fi raspunzator si vei face acelasi lucru.

Acesti caini pot fi animale de familie extraordinare insa au o agresivitate inascuta asa ca trebuie sa il dresezi si educi de mic pentru a nu avea probleme cu el. Orice caine poate fi oricum problematic in cazul in care nu este educat cum trebuie si este invatat prost.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amstaff. crede-ma, stau la curte si l am avut de cand era pui pana a murit :'( caine ca el nu am avut si nu o sa mai fie vreodata. happy

| byanka1998 a răspuns:

Buna eu as spune ca amstaff deoarece sunt crescatoare de ei de 5 ani daca vrei eu am pui si iti pot face o oferta

| TheOneIsTheBestInThisWorld a răspuns:

Eu iti recomand Rottweiler. Dar ai mare grija cu el, deoarece uneori devine foarte agresiv. Ar fii bine sa-l duci la dresaj, pentru ca el este un caine de lupta si este imprevizibil