| Lorena07 a întrebat:

As vrea sa fac mazga acasă, dar nu știu ce ingrediente trebuie și cum sa le amestec?

Răspuns Câştigător
| RalucaCiobanutpu a răspuns:

Buna!
Eu am facut in felul urmator:
Ingrediente:
-sampon sau gel de dus
-sapun pentru maini.
-ceva in care va trebui sa amesteci
-um betisor pentru a amesteca
In bolul sau ce ai tu, pui samponul si dupa sapunul pentru maini. Le amesteci, iar dupa pui continutul la congelator si mesteci din cand in cand pentru a nu ingheta.
Cand crezi tu ca e bun, iei mazga si te joci cu ea.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie:-Amidon de Porumb[ gasesti pe la magazine,marketuri ]
-Apa
-Coloranti artificiali
-Un borcan [ micut ] si un betisor de amestecat
Ok, primul pas:Ia amidonul si toarna cam un sfert in borcan, apoi adaugi coloranti[Atentie, doar trei picaturi].Iar apoi adaugi apa si amesteci, si tot amesteci pana incepe sa ia forma de mazga, apoi o iei in palma si incepi s-o modelezi, cum vrei tu!
Cred ca intelegi ce vreau sa spun.
Nu incerca sa o lipesti pe pereti.

| Drimmero a răspuns:

Bwuahahah

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exista asa ceva?

| ksaoswh a răspuns:

Ce sa faci? laughing)