| Terro2029 a întrebat:

as vrea sa imi fac un tatuaj care m-ar costa destul de mult, familia nu este de acord cu el asa ca va trebuii sa muncesc ca sa mi-l fac, ma tot gandesc mereu daca sa mi-l fac sau nu, ma gandesc cum ar arata pe mine daca o sa-mi placa sau nu, de mic am fost invatat ca tatuajele nu sunt bune dar acum nu stiu dc imi doresc asa mult unul, am trecut prin niste incercari in viata si as vrea sa uit cu ajutorul unui tatuaj, simt ca m-ar ajuta sa-mi descarc sufletul si ca m-ar reprezenta pt ce sunt in momentul de fata, stiu ca viata e lunga si o sa trec prin mult mai multe dar deja incep sa ma gandesc la un al doilea tatuaj, credeti ca este ok? Eu fiind invatat de parinti sa fiu altfel am iesit o fire asa rebela

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uhm,uneori am si eu un gand de genul, dar prefer sa fiu 'natural' eu aleg piercingurile.E mult mai ok, le scoti si ramane gaurile.Ma refer la piercingurile normale, nu la cele 'sarite de pe fix' happy

| Terro2029 explică (pentru Liviu):

Cu piercingurile am avut o incercare prin liceu sa-mi dau un cercel, l-am tinut vreo 4 zile apoi l-am scos k imi era frica de tata, gaura nu mi-a ramas, sper sa nu fac asa si cu tatuajul confused, ma mai gandesc big grin

| Okkultist a răspuns:

Deci doriti sa produceti o leziune asupra epidermei dumneavoastra prin tatuaj?
Ce riscuri implica? Sigur stiti...
Ganditi-va mai intai la cei dragi.
Va sugerez tatuajele cu hena care dureaza in jur de 30 de zile.
La batranete este posibil sa nu va mai doriti acel tatuaj si posibil sa va para rau.
O zi frumoasa, sper sa tineti cont de sfat, asta din experienta unei persoane apropiate care a patit ca dumneavoastra,,,

| BenWilde a răspuns:

Probabil treci printr-o faza. Mai asteapta. Si un tatuaj cu o poveste in spate este ceva frumos, dar e bine sa te gandesti bine la ce vrei; mai ales cand vine vorba de un lucru permanent. Succes cu tatuajul.

| IngerasulMicutz a răspuns:

Daca tie iti place, iti faci.Si ai zis ca nu esti sigur... poti sa iti faci o poza si sa o editezi..stii tu photoshop asa poti vedea cum ti-ar sta tatuajul.

| Terro2029 explică (pentru IngerasulMicutz):

Imi tot imaginez in oglinda cum as arata cu el, e ciudat pentru ca e ceva nou si ma tot intreb daca mi-ar sta bine, asa in mintea mea ador tatuaju big grin

| IngerasulMicutz a răspuns (pentru Terro2029):

E bine sa incerci lucruri noi, eu zic sa ti-l faci daca chiar iti place si vrei.

| Terro2029 explică (pentru IngerasulMicutz):

Yup, mi l-as face, ma apuc acum de munca pentru el, pentru al doilea m-am gandit la o statie cu fata medusei pe spate, dar mai e mult pana la ala, o sa vedem, cum ma simt cu asta cand o sa mi-l fac, app asta vreau sa fie un tatuaj aztec pe umar