| erikcuta a întrebat:

Cand eram putim mai mica am fost la niste cursuri de dans, si mi-a placut, dar am renuntat pentru ca profesoara a ales cateva fete pentru o echipa, dar pe mine nu ma ales, si atunci am crezut ca nu am talent, dupa cateva zile colega mea care era si ea la dansuri mi-a spus ca nu am talent, ca dansez foarte prost, dar mie chiar imi placea, ma simteam "vie" intr-un fel...Dar nu am mai mers cam de un an, iar in timpul asta am mers la cursuri de mandolina, mi-am cumparat si mandolina.Dar acum am aflat ca am facut o greseala mare, si vreau sa ma duc din nou la cursuri de dans, dar este fix la ziua si ora cursurilor de mandolina.Si la mandolina imi place, la vara s-ar putea sa merg in alta tara pentru concerte etc.La dans nu merg nicaeri.Si ma gandeam sa mai stau la mandolina dupa vara ca sa merg si in alta tara, dar apoi? Sa las mandolina si sa merg la dansuri.O sa ma chinui foarte mult sa invat cantece iar apoi degeaba.Nu stiu ce sa mai fac, dansuri sau mandolina? Va rog foarte frumos, cu mandolina nu-i problema, putem sa o vindem, e ca si noua, dar imi place foarte mult la amandoua.Ok, parca as alege dansurile pentru ca ma simt gratioasa, dar as alege si mandolina pentru ca plec in alte tari si fac concerte. Nu stiu ce sa aleg! Va rog dati-mi o sugestie ce sa aleg, dau funda!

Răspuns Câştigător
| elenicaelenutzaelena a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa iti urmezi inima. Daca inima ta spune ca trebuie sa te duci la mandolina te duci, daca spune ca trebuie sa te duci la dansuri te duci. Stiu ca este greu sa decizi fiindca iti plac amandoua da daca nu faci ce iti spune inima nu vei fi niciodata fericita. Sper ca te-am ajutat :*

1 răspuns:
| anonima01 a răspuns:

In alta parte unde sa faci dansuri nu gasesti? Adica banuiesc ca nu e singurul club de dans din oras. Iar daca chiar trebuie sa alegi trebuie sa alegi ce iti place tie mai mult, din cate vad ai o pasiune imensa pentru dans, ai vorbit despre dans exact cum vorbesc cei dedicati. Spre exemplu pune-ma pe mine sa vorbesc despre dans si nu am nicio treaba. Oricum, alege ce iti place mai mult.
Bafta!