| IncorrectUsername a întrebat:

Dati-mi si mie un site din care sa iau temele de la windows 7 adica: Start-ul,Imaginile Miscatoare, Programele de pe desktop sa arate altfel etc...Dar fara seven remix xp ala ca nu-mi place...Dau funda doar daca merge tema! Apropo am win XP!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum schimbi clasica tema la Windows Xp? Foarte simplu.

1. Downloadezi UxTheme Patcher de aici.
http://www.softpedia.com/......cher.shtml
2. Aplici patchul, apoi restart la computer.
3. Downloadezi tema preferata de aici.
http://browse.deviantart.com/......wblindsxp/ Sunt multe pagini cu teme acolo!
4. Copiezi tema in C:\WINDOWS\Resources\Themes
Done.
In program incarci temele dezarhivate. Si inca ceva: fisierele cu `thema` trebuie sa fie cu extensia.theme (aplica background, sounds, visual style, screen saver, etc, tot ce tine de theme-ul respectiv) sau. msstyles (aplica doar visual style-u [appearance-u] )

PS.Iti recomand sa NU instalezi programe gen windows vista transformation pack sau windows 7 transformation pack, deoarece multi utilizatori au avut probleme cu dezinstalarea acestor programe, fie nu mai functiona cum trebuie, fie dupa restart aparea o eroare si singura solutie penrut rezolvarea acestor probleme era reinstalarea windowsului.
Bafta!