| AndrewBa a întrebat:

Salut, TPU, diriginta mea este foarte rea si neintelegatoare si mi-a dat nota 9 la purtare prin simplul fapt ca am udat pe cineva cu apa. Credeti ca este normal? Eu vreau sa urmez cariera in IT, ma va afecta nota 9 la purtare?

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Nu este normal, probabil ca diriga ta are ciuda pe tine, la noi se fumeaza in spatele scolii, si cea mai rea pedeapsa este sa spalam coridoarele. Totusi cariera de IT'ist nu va fi afectata din cauza dirigintei tare care dupa mine este cam noaba.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este foarte normal.Nu trebuia sa faci asta.Trebuia sa o scada mai mult.

| mihai69 a răspuns:

Nu te va afecta mai mult decât prin scăderea mediei generale din liceu.
Auzi, dacă ar fi fost „bună", ce ar fi trebuit să facă diriga ta, la faza de mai sus? Să-i dea ăluia 9 la purtare, că nu s-a ferit de tine?!?
Băi, mă leși?!? ești zurliu, tragi ponoasele! c-așa e-n tenis, vorba lu' Toma Caragiu...
http://www.tvrplus.ro/editie-toma-caragiu-25715

| AmNevoieDeUnRaspuns a răspuns:

Nota la purtare nu te afecteaza pentru it... te afecteaza doar la ceva in gen militar sau politie

| Reps a răspuns:

Depinde daca esti la scoala sau liceu.
Oricum la noi in clasa am facut si batai cu apa, am facut atatea rahaturi nu ne-a scazut la niciunul nota.
Revenind la tine, nu prea o sa-ti afecteze decat ca o sa-ti scada media generala.