| MrHello a întrebat:

exista metode prin care-mi pot da seama ca am anticorpi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Da, faptul ca poti sa mergi pe strada fara sa mori demonstreaza ca ai anticorpi.

Fara anticorpi ai muri din cauza celor mai banale bacterii sau virusi.

| Eastwood a răspuns:

Mergi la doctor si fa niste analize, asa iti poti da seama!
Noi nu stim!

| Arthiom a răspuns:

Anticorpii sunt de mai multe feluri/categorii. Decat sa astepti cateva zile pe TPU pana cineva cu experienta sau care are cunostinte in domeniu ca sa iti raspunda, mai bine mergi la medic sa ceri o trimitere pentru analiza completa sau mergi la o clinica privata pentru analiza.

| BogdanLuca a răspuns:

Sigur ca ai anticorpi. de exemplu Limfocitele. sunt mai multe feluri si tipuri, numarul si raportul se poat stabili in urma unei analize de sange si anume: hemograma ( hemoleucograma)

| Catalin0486 a răspuns:

Da! Trebuie sa iesi afara timp de 15 min cu toate hainele ude pe tine si te vei imbolnavi. Daca iti trece in maxim o saptamana de la sine ai anticorpi, daca nu ia niste paracetamol sa iti treaca raceala.